Advert
Oktay ZERRİN Adam gibi adam olabilmek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Adam gibi adam olabilmek!
Oktay ZERRİN

Adam gibi adam olabilmek!

Üç, beş kuruşluk dünya menfaati için; kişiliğini, şahsiyetini ve dürüstlüğünü satma!  Her daim dik dur ki; " helal olsun adama; adam, adam gibi adam, adamın dibi " desinler!

Gelip geçici dünya menfaati, şan, şöhret ve para kazanma hırsı; bil ki sana çok şeyler kazandırmaz ama geçici olarak paranın gücüyle, bazı şeyleri satın alabilirsin ama sağlam bir kişiliği, insanı ve  insanlığı asla parayla satın alamazsın!

Farzedelim ki parayla emrinde birçok hizmetkârların, adamların ve çevren var! Eee peki bunlar da o servetin de bir gün elden gidince neyi satın alacaksın? Bir de sakın unutma ki sağlık çok önemli bir konu olup buna da ayrıca dikkat et!

O nedenle diyorum ki; arkadaş, sen her zaman menfaatçilerin zoruyla değil;  yüreğinin sesiyle, vicdanının sesiyle, gönül gözün ile dünyayı ve hayatı temiz görmeye devam et!

Belki bu uğurda, bu yolda çok yorulacak, mücadele edecek ve ter dökeceksin, çileler de çekeceksin ama sonuçta emeline, isteklerine kavuşacaksın! Yeter ki o güç, o istek ve o irade seninle olsun!

İşte, dünyaya geldik gidiyoruz. Kefenin cebi yok ki paralarımızı da götürelim! Orada sadece hâlis emeller, emekler ve mahşer denilen o büyük günün hesabı olacak!

Yoksa senin altın, gümüş yemek takımların, romantik sofraların, ipekten giysilerin, han- hamam,  arabaların, evini yatın- katın olmuş neye yarar ki!

Adam gibi adam olamazsan, bu toplumda yerin olmaz. Bir de bu toplum maalesef paraya tama etmiş ki; Allah sonumuzu hayreylesin inşallah!

Sevgi, saygı, hatır- gönül bilenlere, kul hakkından sakınanlara ve yorgun- argın akşam çocuklarına, evine helal ekmek, nimet götüren o adam gibi adamlara selam ve helal olsun!

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert