Advert
Oktay ZERRİN Samsunspor'a destek olalım, köstek değil!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor'a destek olalım, köstek değil!
Oktay ZERRİN

Samsunspor'a destek olalım, köstek değil!

Tarsus İdmanyurdu ile oynadığımız maç sonrası bazı köşe yazarlarımızın yazılarında her ne kadar 5- 0 maçı kazandıysak da; maçın skor yönünden iyi ama genelde oynanan oyunun tam anlamda iyi olmadığı gibi yorum ve düşüncelere rastladım.

Doğrudur; haklı olabilirler yazar arkadaşlarımız fakat daha dün yâni geçmişten bugüne kadar, geldiğimiz noktayı ve verilen mücadeleyi de unutmasınlar.

Yılport Samsunspor mutlaka bu sezon, bu yıl özlenen sonuçlara  ve yeni güzel hedeflere yürümeyecek; adeta koşacaktır! Zatn başka bir alternatif de bizi mutlu etmez. Samsunspor; iyi de oynasa, kötü de oynasa bizim Samsunspor'umuzdur.

Onu kırmaya, gücendirmeye, moral ve motivasyonunu öyle 2 maçta, üç maçta kırmaya, gönül koyup küstürmeye ve başarıya giden yolda başarısız kılmaya fırsat vermemeliyiz.

Aksine; varsa hataları ki mutlaka vardır; bunu yapıcı yollarla, üslûbumuza dikkat ederek, kaş yaparken göz çıkarmadan yapmaya dikkat etmeliyiz.

Ne oldu ki? 3 maç sonunda kümede mi kaldık? Ligden mi düştük? Nedir bu gereksiz telâş ve panik? Niçin bu olumsuz tablo? Lütfen biraz yapıcı olalım. Başka Samsunspor yok! Biz kendi içimizde bu takıma, yönetime, futbolcularımıza ve hocalarımıza güven duymazsak; eler mi bize sahip çıkıp güven duyacak?

Takım bir beraberlik 3 galibiyet ile 10 puanla; 12 puanlı Manisa'nın ardından 2. sıraya yükselmişken; oynanan futbol pek memnun etmese de bu takıma her zaman taze  kan değerindeki spor  yazarlarımıza, taraftarlarımıza, hocamıza ve yönetime çok önemli sahiplenme ve destek olma gibi bir durum ortaya çıkıyor!

Yâni arkadaş; sen, ben, bizler, bu şehir, bu basın bu takıma sahip çıkmaz ve elinin ve dilinin tersiyle takımı dışlarsak, her zaman moral ve motivasyonunu yüksek tutması gerekirken, yerden yere vurursak, o takım değil şampiyon olmak; adeta bu moralsizlik ile kümede bile zor kalır!

O halde hemen öyle 3 maçta dört maçta gemileri yakmayalım, köprüleri atmayalım, yıkmayalım! Bu takım; bu günlere öyle kolay gelmedi. Sağolsun Yüksel Yıldırım ve İsmail Uyanık beylerin takıma, kulübe ve bu şehre sahip çıkmalarıyla, şirketleşmeyle, borçları ödemekle ve daha birçok sebeplerden dolayı, olağanüstü bir ayakta kalış, varoluş mücadelesi verdi ve bunu da asla, hiç unutmayalım.

Haftaya Afyon maçı için Samsuspor'a şimdiden yüksek moral aşılayalım ki; bir kazaya uğramayalım! Samsunspor, iyi yoldadır ve bu yolu daha da güvenli, berrak, engelsiz yapabilmenin onurlu ve gururlu mücadelesi için, son damlasına kadar terini dökmeyi bir vazife bilir, bilecektir, bilmelidir '

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert