Adnan ÖZ Haydi Erken Final Maçına Gidiyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Haydi Erken Final Maçına Gidiyoruz!
Adnan ÖZ

Haydi Erken Final Maçına Gidiyoruz!

Samsunspor’un canlı yayında maçı yayınlaması çok güzel oldu çünkü deplasmanlara gidebilme imkanımız çok sınırlı. Bu canlı yayını düşünüp hayata geçirenlere teşekkür ediyoruz.

Manisa FK ile oynayacağımız erken final maçı öncesi Afyon deplasmanı çok önemliydi.                          

Maç, beklediğimiz gibi çok zor geçti. Bölüm bölüm onlar üstün oynadı, bölüm bölüm Samsunspor üstün oynadı. Rakip takım oyuncusunun yaptığı hatayı iyi değerlendiren Bahattin Köse şık bir gol atarak galibiyeti getirdi.

Galibiyet tabii ki güzel ama tabiri caizse yine yüregimiz ağzımızda maçı izledik. Takım iyi mücadele etti. Sonuna kadar savaştı. Kalecimiz Nurullah Aslan özellikle yan toplarda çok iyiydi.                                                   

Artık Afyon maçını unutup Manisa FK maçına odaklanmamız gerekir. Bu maçı mutlaka kazanmalıyız aksi taktirde bütün avantajlar rakibimizin eline geçecektir.

Kimse şunu demesin “ lig uzun bir maraton, her takım puanlar kaybeder. Önümüzdeki maçlara bakacağı” evet lig uzun bir maraton ve her takım puanlar kaybedebilir ama ya kaybetmez ise? İşte o zaman iş yine playoffa kalır, oradaki becerimiz de ortada.

Bu maçta tiribünlerde 20 binin üzerinde taraftar olacağını tahmin ediyoruz. Evet büyük Samsunspor taraftarı bu maçta tirübünde olmayacak sanız ne zaman olacaksınız?

HAYDİ MAÇA!

Çarşamba ovasına santral kurulacağını öğrendikten sonra bir çok görüşme yaptık ve doğruluğunu bilemediğimiz bazı iddialar duyduk.

Gerçi stad bölgesindeki hava kirliliğini hepimiz biliyor ve bütün benliğimizle hissediyoruz!

İddia şudur ki “ Samsunspor’un kullandığı stadın bulunduğu bölgenin havası kirli olduğu için uluslararası müsabaka yapılamaz. Bunun için Samsunspor’un süper lige çıkmasına müsade edilmiyor ve hiçbir zaman da edilmeyecektir” denilmektedir.

Bunu bürokratlara sorsak kem küm ederler, sağlıklı bir bilgi edinemeyiz. Ama bunu Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanık kamuoyunu aydınlatması açısından gerçek bilgileri bizlerle paylaşmalıdır.

Şayet durum böyle ise Samsunspor’a yeni bir stad mı yapılacak? yoksa yakın şehirlere yani Çorum ya da Ordu’ya mı gideceğiz, bilmek istiyoruz. Şimdi bunun zamanı mı? diyebilirsiniz ama şayet durum böyle ise iki yıla süper lige çıkma ihtimalimizin olduğu düşünüldüğünde yeni bir stad yapalım desek iki yıla anca biter. Bu konu lütfen aydınlığa kavuşturulsun.

Adnan ÖZ

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER