Advert
Oktay ZERRİN Ya Allah, Ya Bismillah!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ya Allah, Ya Bismillah!
Oktay ZERRİN

Ya Allah, Ya Bismillah!

Dikkat, dikkat! Burası Samsun 19 Mayıs Stadı! Bu stadda ne tarihî maçlar oynandı. Ne güzel ve ne anlamlı galibiyetler alındı.

Süper Lig' de yer aldığımız sezonlarda dört büyüklere sahamızda çektirmediğimiz çile kalmadı. Tanju'lar, Serkanlar, Celil'ler, Malatya deplasmanındaki trafik kazasında hayatlarını kaybeden o futbol şehitlerimizle, vefakâr taraftarlarımızla az mı belâ olduk lig takımlarına!

Futbol böyle bir şey işte; yükseldiğinizde, ileriye gittiğinizde dostunuz, arayanınız bol olur da; Allah düşürmesin az aşağılara kaysanız, irtifâ kaybetseniz, inanın etrafınızdaki o dört dönenleri yanınızda göremezsiniz!

Ancak ahde vefânın, vefanın İstanbul' da bir semt adı olmadığını iyi bilen gerçek Samsunsporlulardır bu güzide kulüp ve takımın gerçek sahipleri!

Mevzu Samsunspor olunca; gerisi formalite diyerek, sahanızda oynayacağımız Manisa FK ile adeta bir var ya da yok mücadelesi sergileyeceğiz! Biz, Samsunspor olarak, her hâlukarda " varız " diyoruz.

Başımız Eyfel Kulesi kadar dik, yüreğimiz Ağrı Dağı kadar yüksek, inancımız Konya Mevlana aşkı ile dopdolu, onurlu ve gururludur! Bizim sahamızda; 3 puan + Liderlik + Şampiyonluk Hattı'na güven ve inanç, sabır ve mücadele kattığımız ve de katacağımız çok doğrudur!

Bizim; korkak futbol oynamak, rakibe açık alan bırakmak, Liderliği elimizle teslim etmek gibi küçük ve basit düşüncelerimiz asla yoktur ve de asla olamaz, olmayacaktır da inşallah!

Biz, tüm Samsun ve tüm yurttaki Samsunsporlular olarak hep bu günü bekledik. Hepimiz de yeni Lider biz olacağız diye; taraftarıyla, yönetimiyle, teknik ekibiyle bu anlamlı ve çok önemli maça hazırız!

Allah'ın izniyle de; biz Samsunspor olarak; bu maçı da, Liderliği de emanetçimizden devralıp; onu yâni Liderliği sezon sonuna kadar gururla, onurla, şeref ve inançla Şampiyon olana dek bıkmadan, yılmadan, korkmadan hedefe hep birlikte koşacağız inşallah !

Yol senin, yordam senin, Liderlik senin, Lig beyliği senindir Samsunspor'um! Haydi, sıra sende; bu maçı almak var, verdiğimiz bu onurlu sözden dönmek yok! Ya Allah, ya Bismillah!

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert