Advert
Oktay ZERRİN Suda yüzen hayaller!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Suda yüzen hayaller!
Oktay ZERRİN

Suda yüzen hayaller!

Oysa ne umutlar taşıyorduk Liderlik adına, şampiyonluk potasına girmek adına! Varacaktık Lider olmanın tadına! Ne var ki kısmet olmadı. Beceremedik!

Aslında kısmet mi demeli yoksa talihsizlik mi ya da beceriksizlik mi? İşte her ne derseniz deyin de olmayınca olmuyor arkadaş? Binlerce taraftar, erken saatlerde akın etmişti sahadaki bu tarihî denilebilecek önemli ve anlamlı maç için 19 Mayıs Stadına.

Gönüllerin takımı, Karadeniz'in hırçın takımından, Samsunsor'dan hepimiz Manisa FK maçında mavi boncuklu uğurlar, başarılar ve kısacası 90 + dakikanın sonunda güzel bir futbol ve sonuç bekliyorduk da olmadı maalesef! Olduramadık daha doğrusu!

Bu Manisa FK maçı bizim için, taraftar için, tüm Samsun ve Türkiye' deki Samsunlu hemşehrilerimiz için, liderlik için çok çok önemli bir maçtı ama gel gör ki sonuç Kafdağı'nın ardındaki boş hayallerdi!

Oysa bu maça kadar ve bu maç da dahil; taraftar, yönetim, teknik kadro, futbolcular ve de Samsun Basını olarak hepimiz Yılport Samsunspor'dan büyük bir başarı bekliyorduk.

Ne var ki Samsun' da ilk yarıda şaha kalkmış bir Manisa FK vardı. İlk yarıda yediğimiz 2 gol bizim için adeta bir yıkım olmuştu ve herkes, 2. yarıda bu maçı lehimize çevirebilir miyizin telâş ve paniğine kapılmıştı!

Yâni işler, bizim açımızdan hiç de hoş ve iyi gitmiyordu derken; ilk yarıdaki o tembel, pısırık futbolcular bir anda uykudan silkinip ilk gol ile aradaki farkı 1 sayıya indirmişti Atabey ile. İyi ki bir Atabey' imiz varmış ki aynı futbolcu tekrar sahneye çıkıp skoru 2-2 yapan golünü kaydetmişti.

Şimdi geç de olsa toparlanan Samsunspor'dan herkes bir 3. galibiyet golünü bekliyordu fakat o gol 90 + da da gelmeyince; aldığımız beraberlik ve 1 puan ile lig sıralamasında Manisa FK ile yine aramızdaki 2 puanlık durumu koruyabildik de gelecek haftalarda bu şekilde oynarsak daha çok 2 puanlar kaybederiz diye düşünüyorum.

Artık aklımızı başımıza devşirmenin ve gerçekleri görmenin tam zamanıdır! Yoksa gerekli önlemleri alamazsak, rakiplere böyle teslimci bir ruh ve oyunla cömert ikramlarda bulunursak, işimiz çok zor olur!

Bu maçın telâfisi, Samsuspor'un artık iç ve dış sahalarda puan kaybetmemesi ve Manisa FK takımının da oynayacağı maçlarda puanlar kaybetmesini beklemektir.

Ne var ki bizim de peşimizden hızla gelen bir Yeni Çorum, bir Zonguldak ve diğer takımlar da ciddî rakiplerimizdir ve kısa sürede eğer toparlanmazsak; bu yıl da umutlarımızı umutsuzluğa, liderliği ve şampiyonluğu yine bir başka bahara erteleme gibi bir durum ortaya çıkar ki, bu da hiç hoş olmaz!

O halde; bugünden itibaren daha ciddi ve kalıcı, başarılı bir oyun ve net skorlar bekliyoruz Samsunspor'dan derken gerçekten çok yazık oldu!

Ayağımıza kadar gelen fırsatı kaçırdık, tek tesellimiz ise bize hiç de yakışmayan bir beraberlik oldu!

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert