Advert
Oktay ZERRİN Ayıkla pirincin taşını şimdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ayıkla pirincin taşını şimdi!
Oktay ZERRİN

Ayıkla pirincin taşını şimdi!

Bir önceki yazılarımdan birinin başlığını şöyle atmıştım." Suda Yüzen Hayaller! " Acaba bu başlık çok mu sert oldu ki diye düşünürken; liderliği de puanları da zaten liderliğini sürdüren Manisa FK ile son maçta Amedspor' a kaptırdık ki, koyduğum o başlık az bile olmuş! meğerse!

Daha doğrusu o yazının başlığını " Suda Yüzen Hayaller " değil, " Suda Yüzen Pembe Hayaller " koymalıymışım!

Her şeye rağmen; biz bu 2 puanlık farkı kısa sürede kapatır, yolumuza devam ederiz diye düşünürken; Lider Manisa FK, Konya takımını 6-2 gibi farklı mağlup ederek; bırakın farkı 2 puana indirmeyi; tam 4 puanlık farkla tanıştık!

Manisa FK süper futbol ve şovuyla tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı ve o istikâmette hızla yoluna devam ederken; bizim Samsunspor'umuz ise, rakiplerine cömertçe puanları ikram etmeye, saç- baş yoldurmaya devam ediyor!

Sahi ne olacak bu Samsunspor'un hali? Ne varmış ki halimizde diyenler olacaktır mutlaka da beğeniyor mu acaba bu halimizi öyle düşünenler! Tek yaptığımız şey; takımı yalandan gaza getirmek, gerçekleri yazanları hâkir görmekten başka bir şey değil!

Aklımızı başımıza almanın zamanı geldi de geçiyor ve bu takım maalesef play- offlara doğru koşuyor da play- off için ilk 5 sıradaki takımları da asla yabana atmayalım zira aralarında gerçekten çok iyi takımlar var.

Bir Yeni Çorum, bir Afyon, bir Zonguldak gibi takımalar, mevzide fırsat bekliyor! Eğer bugünden itibaren hocamız, teknik heyet ve kulüp yönetimi gerekli önlem ve sorumlulukları almazsa, bizi daha da zor günler bekleyebilir!

Namağlup ol; gel ligde 4 puan farkla liderin arkasında ol, olacak şey değil! Tamam rakip çok güçlü, iyi futbol oynayan tecrübeli ve golcü silahları olan bir takım ve biz asla bu takımı da küçümsemiyoruz ama bulunduğumuz yer bize hiç de yakışmıyor! Diyeceksiniz ki lig daha uzun bir maraton fakat uzadıkça bu işin cılkı da çıkmaya devam ediyor!

Manisa FK kaptırmış hedefe hızla ilerliyor ki işimiz düşünülenden daha da zor bence. Eğer kısa sürede buna bir çözüm üretemezsek; bırakın şampiyonluğu ve liderliği, Allah muhafaza Play- Off bile zora girebilir!

Şimdi hiç olmazsa ligdeki iddiamızın devamı için; artık Samsunspor'un puan kaybına tahammülü yoktur ve bu anlayışla sahada başarılı sonuçlar almaya mecburdur. Bu saatten sonra artık kaybedilecek 1 puan bile başımıza olmadık işler açabilir.

Nereden nereye geldik! Tamam, çok zor günlerden bugünlere geldik. Bunu anlıyorum da siz de biraz bizleri, şu vefakâr taraftarları anlayın lütfen!

Gittiğimiz yol; bizi pek hatta hiç memnun etmiyor. Bizim asıl yerimiz lig  ikinciliği değil; lig liderliğidir ancak gel gör ki; biz bu gerçeği harekete geçirecek olumlu adımları maalesef atamadık!

Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun demekten başka da yapacak bir şey de kalmadı zaten! Tek ümidimiz; rakip ve lider Manisa FK takımının oynayacağı maçlarda beraberlik ve mağlubiyetler alıp; bizim de devamlı galibiyetlere imza atmamız şart oldu artık!

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert