Cahit KURBANOĞLU Tek Vücut Ve Tek Ses (2)
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tek Vücut Ve Tek Ses (2)
Cahit KURBANOĞLU

Tek Vücut Ve Tek Ses (2)

Tüm Türkiye’nin içinde barındırdığı 3 milyondan fazla Suriyeli ve diğer Müslüman sığınmacı kardeşlerimiz yurtlarını, evlerini, ocaklarını terk ederek, buralara gelmelerinin temelinde bu terörist odakları yatıyor. Biz bunlara nasıl yardımcı olmayalım?

Demek ki Türkiye bu harekâtı işgal için değil, imha için değil, orayı sınırlarına katmak için değil; belki yurtlarından yerlerinden olmuş mağdur ve mazlumları tekrar yurtlarına, yerlerine kavuşturmak için, insani bir hareket yapıyor. Böyle bir hareketin karşısında olunmaz, ancak topyekün ittifakla destekçi olunur. Elhamdulillah ki Türkiye de bunu sergiliyor. Topyekün birlik ve beraberlik içinde bu hareketi yürütüyor. 

Bir hayvanın mağduriyeti üzerine dünyayı ayağa kaldıran sözde medeni hayvanperestler, bu kadar masum çocuğun, kadının mağduriyetini neden görmezden geliyorlar?

İşte Türk Ordusunun Barış Pınarı Harekâtının bu mağduriyetleri gidermesi, yurtlarından olanların evlerine, yuvalarına dönmesi ve cahil kalanların kaldıkları yerden tahsillerine devam etmesi hareketi olduğunu biliyorlar da ondan rahatsız oluyorlar.

Kahraman Ordumuz ve Güvenlik Kuvvetlerimiz işte böyle ulvi bir vazifeyi üstlenmiştir. Masum ve mağdurların zulümden kurtulmaları için, Vatanımızın sınırlarını emniyete almak için, Allah için cihat etmektedir. Ölürsem şehit, kalırsam gazi ruhuyla hareket etmektedir. Sonucu kısmet edecek nasip edecek olan Cenabı Allah’tır.

Kur’an-ı Kerim Tevbe Suresinde şöyle buyurmaktadır:

“Medine halkı ve onların çevresinde bulunan bedevîlere, Allah’ın Resûlünden geri kalmak, kendi canlarını onun canından üstün tutmak yaraşmaz. Çünkü onların, Allah yolunda çektikleri susuzluk, yorgunluk, açlık, kâfirleri öfkelendirmek üzere bir yere adım atmaları ve düşmana karşı herhangi bir başarı kazanmaları gibi hiçbir olay yoktur ki karşılığında kendilerine iyi bir amel(in sevabı) yazılmış olmasın. Şüphesiz Allah, iyilik yapanların mükâfatını elbette zayi etmez.” 9/120

Âl- i İmrân Suresinde Rabbimiz:

“Nice peygamberler var ki, kendileriyle beraber birçok Allah dostu çarpıştı da bunlar Allah yolunda başlarına gelenlerden yılmadılar, zaafa düşmediler, boyun eğmediler. Allah, sabredenleri sever.” 3/146 

buyurmaktadır.

Hz. Muhammed ASV ise:

“Mümin kılıcı ve diliyle cihad eder.”

buyurmaktadır. 

Celaleddin-i Harzemşah, harbe giderken vezirleri ve emrinde olanları ona demişler:

"Sen muzaffer olacaksın, Cenab-ı Hak seni galip edecek."

O demiş:

"Ben Allah'ın emriyle, cihad yolunda hareket etmeye vazifedarım, Cenab-ı Hakk'ın vazifesine karışmam; muzaffer etmek veya mağlup etmek onun vazifesidir."

"Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,

Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın."

(Devam edecek)

Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER