Adnan ÖZ Kimse vazgeçilmez değildir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kimse vazgeçilmez değildir!
Adnan ÖZ

Kimse vazgeçilmez değildir!

Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Bir insan vazgeçilmez olduğunu düşündüğü anda sıkıntı olmaya başlayacaktır. Kimseyi bu düşünceye sevk edecek açıklamalar ile ön plana çıkarmamak gerekir.

Kubilay bu takım için çok önemli bir oyuncu idi ama ne oldu ise ManisaFK ve Amed maçlarında hem kötüydü hem de isteksizdi. Tabii ki bilmediğimiz durumlar olabilir ama bize göre Samsunspor futbol şubesinin büyük ortağı Sayın Yüksel Yıldırım’ın sürekli Kubilay’ı öne çıkaran açıklamaları hem Kubilay’ın hem de takım arkadaşlarının ahenginin bozulmasına sebebiyet vermiş olabilir.

Samsunspor gibi çok alternatifli ve kaliteli bir kadro kurmak yeterli gelmeyebiliyor. O kadroyu idare edip maksimum verimi alabilmektir esas olan. Biz geçen sezon bu sıkıntıyı yaşamıştık umarız bu sezon da aynı sıkıntıyı yaşamayız.

ManisaFK maçı çok kötü oyuna rağmen alınabilirdi ama olmadı geriden gelip beraberlik de kabul edilebilir bir skordu fakat Amed maçının kabul edilebilir hiçbir yanı yok.

Samsunspor’un konumundan dolayı beklentilerimiz çok yüksek. Bize göre ManisaFK’nın yerinde biz olmalıydık. Bütün maçları bol gollü kazanmalıydık. Öyle olacağını da bekliyorduk. Olmayınca herkesin kimyası bozuldu. ManisaFK kısıtlı kadrosu ile bu başarısını sezon sonuna kadar götürebilir mi? bilemiyoruz,  bunu zaman gösterecek.

 Ama Samsunspor kadrosuna bakınca dört tane as oyuncu kadroya alınmıyor ve yerlerine oynayan oyuncular en az onlar kadar oynayabiliyor ve oynamayanların eksikliği hissedilmiyor.

Enes İslam İlkin ile ilgili birkaç defa öven birkaç defa da eleştirel yazı yazmıştık. Enes kardeşimin gelişimini yetersiz görüyoruz, onun daha iyi yerlerde olabileceğini düşünüyoruz.

Fakat ona da kızamıyoruz çünkü hiç iki üç maç üst üste takımda yer bulamadı. Ahmethan Köse’ye tanınan şansın ona da tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Kaldı ki geri dönüşlerde Ahmethan’dan daha faydalı olduğunu gözlemliyoruz. Onun bazı konularda eksiklikleri olduğunu defalarca yazdık ama bize göre eksik olan yönleri teknik ekibin uyarması ile giderilebilecek küçük eksiklikler.

Enes İslam İlkin kardeşimizi önce Ümit Milli takımda sonra da A Milli takımda görmek istiyoruz.      Bunun olması için hocasının ona güvenip biraz şans vermesi onun da bu şansı son maçtaki gibi iyi değerlendirmesi gerekir.

 Aynı şekilde kalecimiz Nurullah Aslan’da bizim Milli gururumuz olabilecek durumda. Nurullah kadroda yerini sağlamlaştırdı. Oynadıkça gelişecektir. Onunda çok çalışıp Samsun’u Milli takımlar seviyesinde temsil etmesini bekliyoruz.

Umarız takımın ahengi bir an önce sağlanır. İki başlılık sıkıntı olacaktır. Herkes işini layıkı ile yaparsa ve yönetim kurulunda görüşülmesi gereken konular sosyal medya aracılığı ile konuşulmaktan vazgeçilirse yarınlarımız aydınlık olacaktır diye düşünüyoruz.

Taraftar yine üzerine düşeni yaptı. Gönül tabii ki isterdi Manisa FK maçındaki kadar taraftar gelsin ve maç boyu takımımıza destek olsun ama bunu bir türlü sağlayamadık. Bizim gibi her halükarda maça gelenlerin yanında bazı önemli maçlarda ve başarıyı görünce maça gelen taraftarda var.

Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok. Keşke herkes her maça gelse ama bu mümkün değil bu bir gönül işi, herkesin gönlü farklı sevebiliyor.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER