Başyazı Soytarı benzetmesini Deveci’ye olduğu gibi iade ediyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Soytarı benzetmesini Deveci’ye olduğu gibi iade ediyoruz!
Başyazı

Soytarı benzetmesini Deveci’ye olduğu gibi iade ediyoruz!

Atakum Belediyesi’nde silahlar çekiliyor.

Fen İşleri Müdürü Park ve Bahçeler Müdürüne silahını doğrultuyor.

Diğer personel korkudan polisi arıyor.

Gelen memurlar, olaya karışan personel, şahitler ve başkan Deveci’yi karakola götürüyor.

Deveci diyor ki, “Belediye içerisinde iki arkadaşımız kendi aralarında tartışma yaşamışlar ve konu karakola yansımıştır. Benim ifademin alınması için karakola gittiği haberi iftiradan başka bir şey değildir. İftira içerikli haberlerin sürekli aynı merkezden kamuoyuna servis edildiğini görmekteyiz. Yapılan habercilik değil soytarılıktır. Haber diye iftira atanlar yüzünden kamu hizmeti olan gazetecilik mesleği de lekelenmekte"

Öncelikle biz bu haberleri Deveci’yi memnun etmek için yapmıyoruz.

Kendisinin 6 ay içinde ne kadar yalan söylediği, ne kadar çark ettiği haberlerimizle kamuoyunun takdirine sunulmuştur.

Kendisini tanımam…

Kişisel bir husumetim yoktur.

Haberciliğimize soytarılık diyen Deveci’ye bu yakıştırmasını olduğu gibi iade ederek şimdi kim mesleğini lekeliyor ve kim soytarılık yapıyor buyrun bir bakalım isterseniz;

Varan 1:

Atakum Belediyesinin Avukat Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'bazı gazeteciler' 15 Temmuz 2016'da FETÖ terör örgütünün darbe girişiminden bir gün sonra "tam bir reklam filmi" ve "canlı yayın eşliğinde darbe girişimi" şeklindeki paylaşımlarını haber yaptığı için “Vicdanını ve kalemini kiralamış olan sözüm ona gazeteci kılıklı bazı kişiler yine sahneye çıktılar; Atakum Belediyesinden zırnık yok” diyerek kimlere, niye ve ne kadar zırnık vereceğini de özetlemiş oldu.

Varan 2:

AK Partili meclis üyeleri Başkan Deveci’ye, “Yeni kurulan şirketi yeğeniniz mi kurdu? O Şimdi belediyede mi çalışıyor?” diye sordu. Deveci, söz konusu kişinin kendi kız kardeşinin oğlu olduğunu doğrulayarak, “Bir şirket kurmamız gerekiyordu. Ben de bu şirketi yeğenime kurdurttum. Kabul ediyorum yanlış yaptık. Ne kadar ipini kopartan varsa gelecek ihaleye girecek, biz de vereceğiz! Yok öyle bir şey. İhale süreci de yanlıştı. Olayları kavrayamadığım için oldu. Belediyeyi ve bürokrasiyi düzene sokamadığım için böyle oldu. Ben de hatamı sonradan fark ettim. Hukukçu olarak ben hata yaptım. Bundan sonra dersime iyi çalışacağım” dedi.

Varan 3:

Deveci, eşinin yeğenini özel kalem müdürü yaptı…

Varan 4:

Yetmedi, CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun eşini Atakumspor’a yönetici yaptı.

Varan 5:

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Oda TV Samsun muhabirine ‘çıkarı için haber yaptığı iftirasını atarak, kendisinden bazı isteklerinin olduğunu, yerine getirilmediği için kin kustuğunu’ iddia etti. Oda TV muhabiri iftiralarını ispat et diye seslenince sessizliğe gömüldü.

Varan 6:

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin City Mall AVM'nin hem ortağı hem de avukatı olduğu ortaya çıktı.

Deveci başkan seçilince avukatlığını ve eşine devretti. Böylece Deveci’nin eşi City Mall AVM’nin hem avukatı ve hem de yöneticisi oldu.

Varan 7:

Deveci’nin  “Atakum'da kaçak yapıya asla izin vermeyeceğiz" açıklamasının hemen ardından City Mall Alışveriş Merkezi’nde kaçak bir yapının olduğu ortaya çıktı.

City Mall AVM yanında bulunan 180 metrekarelik araziye yapılan iki katlı yapının kaçak olduğu için, Atakum Belediyesi meclisinde Temmuz ayında yıkım kararı çıkmıştı.

Atakum Belediyesinden kaçak yapının yıkıldığı haberi servis edildi ama kaçak yapı orada hala öylece duruyor.

Varan 8:

Cemil Deveci’nin eşinin de Atakumspor’a yönetici olduğu ortaya çıktı.

Varan 9:

Cemil Deveci bir merkezden yapılan haberler diyor ama sadece Oda TV veyahut Akasyamhaber’le değil Fox TV Fatih Portakal’la da cebelleşiyor.

Neden?

Portakal, Oda TV'nin yaptığı haberi paylaşıp, "Demek ki bu kayırmaların parti ile sağcı, solcu ve ortacı olmasıyla alakası yok. Ahlak meselesi. Partisinin bu durumu sorgulaması gerekmiyor mu?" dediği için…

Şimdi yeniden tekraren soruyoruz;

Kim mesleğini lekeliyor ve kim soytarılık yapıyor?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER