Adnan ÖZ Böyle zemin olur mu?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Böyle zemin olur mu?
Adnan ÖZ

Böyle zemin olur mu?

Uzun zamandır böyle kötü bir zemin görmemiştik. Federasyon bu zeminde nasıl maç oynatır anlamış değiliz. Şimdi ne yazacağız? Takımlar iyi pas yapamadı desek, takımlar iyi organize olamadı diye eleştirsek oyunculara haksızlık etmiş oluruz. Allah’tan sakatlık vermeden ve galip gelerek maçı tamamladık da umutlarımızı devam ettiriyoruz.

Manisa FK’nün alıp başını gitmesi psikolojimizi olumsuz yönde etkiliyor. Bir takım nasıl bu kadar başarılı olur anlamakta zorlanıyoruz. Samsun’daki maçta beraberliği kurtaramasak şuan playoff hesapları yapıyor olacaktık.

Manisa FK bu hafta Afyon’a gidiyor. Afyon güçlü ve iddialı bir takım,  umarız puan kaybı yaşarlar.    Yoksa bu lig bu şekilde çekilmiyor. Tabii ki keşke Manisa FK’nün yerinde Samsunspor olsaydı demekten de kendimizi alamıyoruz. Ama onlarda bir yerde mutlaka takılacaktır. Zaten takılmazlarsa şampiyonluk analarının ak sütü gibi helaldir.

İrfan Buz hocanın istifası yerinde bir karar oldu, fırsatçılık yapmadan kendisine yakışanı yaptı.    Yönetim kurulu da istifasını kabul ederek doğru bir karar vermiş oldu. Bu durum İrfan hocanın kötü bir hoca olduğunu ortaya koymaz ama gördük ki, Samsunspor göründüğünden zor bir camia.

Neden, niçinine girmeyeceğiz ama İrfan hocanın oyunculara hükmedemediği ortadaydı. Şimdi kim gelecek bakacağız. Bizim tercihimiz olsa geçen sezon Hatayspor’un başında harikalar yaratan İlhan Palut olsun isteriz, şayet o olamıyorsa İbrahim Üzülmez de ikinci tercihimiz olur. Ama bunun kararını yönetim verecektir.

Maça gelince zemin çok kötüydü bize göre de Kubilay’ın sağ kanatta oynatılması gereksiz bir tercihti. Kubilay adam eksiltebilen ve topa isabetli vurabilen tek oyuncumuz desek abartmış olmayız.

Kubilay’ın sorunu isteksiz oluşu, şayet bu sorun çözülürse işimiz kolaylaşır. Bahattin, Atabey tercihi tabii ki hocanın ya da teknik heyetin tercihidir ama skor üretme becerisine baktığımızda Bahattin Atabey’den önde gözüküyor. Lig uzun iki oyuncuya da ihtiyacımız olacak birini yüceltirken diğerini yok edersek bizim içinde iyi olmaz.

Bizim oyuncularda istediğimiz ve beklediğimiz sahada koşması, mücadele etmesi. Yoksa herkesin farklı meziyeti var. Maalesef oyuncularda bu isteği, arzuyu göremiyoruz. Bu maça özel Guıdo’yu iyi gördük çok mücadele etti tabiri caizse tekmeye kafa soktu ama biraz bencil oynadı. Ama yine de gücü nisbetinde mücadele ettiği için kabulümüzdür. Zemin kötüydü oyun kuramadık. Olmayan bir gol ile maçı alacakken imdada Bahattin’in penaltısı yetişti. Çok haksızlığa uğramış bir takımın taraftarıyız ama yine de böyle hatalı kararla maç kazanmak hoş olmayacaktı.

İnşallah Samsunspor’a istediğimiz coşkulu ve arzulu oyunu oynatacak bir hoca gelir. İnşallah bu hafta biz kazanırız Manisa FK kaybeder de puan farkı bir galibiyete düşer. Geçen sezon ortalama iki puan bizi bir üst lige taşımadı, görünüşe göre bu sezon da taşımayacak. Biz ona göre hedef koymalı  ve ona göre planlama yapmalıyız.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER