Bülent ERTEKİN Seferberlik mi başladı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Seferberlik mi başladı?
Bülent ERTEKİN

Seferberlik mi başladı?

Yeni bir operasyon...
Operasyonun adı: SEFERBERLİK
Nereye?
Kime?
Neden?
Niçin
sorularını sormadan gelin önce seferberliği bir tanımlayalım. Özellikle askerliğini yapmış olan beyler elbette ki sorunun cevabının da ne olduğunu bilirler. Biz gene genç kitleleri de düşünüp google amcamıza soralım dedik.
Google amcanın verdiği cevap,

SEFERBERLİK

1. Bir ülkenin silahlı kuvvetlerini savaşa hazır duruma getiren, ülkenin ekonomisini, yönetimini savaş gereklerine uyacak duruma sokan hazırlıkların ve önlemlerin tümü.

2. Bu önlemlerin alındığı ya da savaşın sürdüğü dönem.

Evet bir mücadele veriliyor verilmesinde bu mücadelenin belki de en önemli ayaklarından bir tanesi 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra devletin kılcallarına kadar giren FETÖ ile yapılan mücadele olsa gerek.

Makalemize konu olan ise AK Parti’nin eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın  geçen hafta “Kanun Hükmünde Kararnameler bir faciadır” demesi ve arkasından da KHK’lılardan özür dilemesi! devamında da “FETÖ’den yargılananları peşinen suçladılar” diye eklemesi idi.

Bu açıklamanın akabinde aklıma gelen tek soru, acaba; FETÖ’cülerin ve de işbirlikçilerinin kurtarılması için “seferberlik” mi ilan edildiği idi. Görünen o ki sorunun cevabı da, son günlerde içeride bulunan yazıları demeçleri panel ve söyleşilerinde FETÖ’ye verdikleri desteklerini açık ve net bir şekilde  DİL İLE İKRAR eden yazar, çizer, muhabir takımının tek tek salınması.

Delilin nedir? derseniz gelin 10 Ekim den sonra tek tek salınanlara bir göz atalım.

*Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine katılan eski 3 general, 1 albay ve 1 yüzbaşı hakkında tahliye kararı verildi! (İtiraz üzerine, 4 Kasım’da sanıklar için tutuklama kararı çıkarıldı.)

*Arınç’ın, FETÖ’ye üyelik suçundan yargılanan ve ‘Mahrem İmam’ olduğundan bahsedilen damadı Ekrem Yeter beraat etti!

*FETÖ’nün firardaki imamı Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasıyla ilgili davada aralarında eski Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca’nın da yer aldığı 24 sanığın beraatına karar verildi!

*Eski CHP’li vekil ve FETÖ’nün perde arkasından kumanda ettiği Karşı gazetesinin eski yayın yönetmeni Eren Erdem tahliye edildi!

*FETÖ’nün Medya yapılanmasına ilişkin davada Ahmet Altan ile Nazlı Ilıcak’ın tahliyesine, Mehmet Altan’ın da beraatına karar verildi!

Tüm bu gelişmeler yaşanırken elbette şehit ve gazilerinde acıları kat ve kat artmaktadır. O gün benim ve eşimin de aralarında bulunduğu milyonlar bugün şu soruyu  SEFERBERLİK Mİ BAŞLADI? mı sormakta  haksız mıyız acaba?

Hainlikleri tespit edilmiş bu insanları tahliye etmek hangi vicdan, hangi akıl, hangi yasalar ile yapılmıştır. İbadet, kısmı dediğiniz en alttaki ve  masum gördüğünüz insanlar bile hainlerin değirmenine yada İbrahimî yakan ateşe su taşımadılar mı?

İman ve Kur’an hizmeti yaptığını düşündüğünüz bu insanlar kapı kapı dolaşıp yada gecenin bir vaktinde sizi arayıp "oyunuzu CHP ye verin" demediler mi?
Ne oldu da sütten çıkmış ak kaşık oldular.
Ne oldu da ter temiz adam oldular?

İnanıyorum ve diyorum ki; bütün bu gelişmeler, asla tesadüf değildir…

Sırada kim yâda kimler var?
Belki de  bunun sırası yok, 
HEPİNİZ SERBESTSİNİZ!!! mi DENİLECEK?

Vah şehidim...
Vah gazim...
Vah elinde değneği ile yollarda tankı döven ninem.
Vah ki vah.

Son sözümüz:

“Merhamet dilenciliğiyle ve vicdan istismarıyla mesafe almaya teşebbüs etmek, dahası FETÖ’cüleri aklamaya yeltenmek; şehide şühedaya ihanettir…
                (MHP lideri Devlet Bahçeli)

Görünen o ki FETÖ ve FETÖCÜLERİN yeniden hayat bulması için birileri HAYAT ÖPÜCÜĞÜ veriyor.
Desenize yeni bir SEFERBERLİK BAŞLIYOR(!)

Selam ve dua ile
Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri