Adnan ÖZ Yeni vizyon ‘Sağlam’ umut!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yeni vizyon  ‘Sağlam’ umut!
Adnan ÖZ

Yeni vizyon ‘Sağlam’ umut!

Kuşkusuz Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanık’ın istifası herkes gibi beni de derinden üzdü. 

Sayın Uyanık bu sevgiyi kolay kazanmadı ve bu sevgi kolay kolay kaybolmayacaktır. Kim ne derse desin “ efsane başkan” diye adlandırılmak öyle kolay bir şey değildir.

 Sayın Uyanık şirketleşmeyi talep etmese, kendisi bu işin içinde olmasa belki de taraftarın çoğunluğu Samsunspor kulübünün yok olmasına rıza gösterir ama satılmasına rıza göstermezdi.

 Bunu neden düşünüyoruz? Çünkü yıllar önce isim hakkı için çalışma yapmaya bile yetki verilmemişti. Gerçi takım zor durumdaydı ama bizim tanıdığımız bazı taraftarlar buna kesinlikle rıza göstermezlerdi.

Biz, Sayın Yıldırım ve Sayın Uyanık işbirliğinden bir konuda endişelenmekle birlikte çok umutlanmıştık. Belki  başarı gelse sıkıntı da olmaya bilirdi ama başarı gelmeyince endişemiz haklı çıktı.

O endişelerimizde şuydu;  iki başlılık ya da iki başkanlılık. Biz, bu konuya örtülü de olsa uyarı yaparak “ yönetim kurulunda konuşulması gereken konular ulu orta konuşulmamalı” diye dikkat çekmeye çalışmıştık. Yine takımın halini gördüğümüzde sorunun teknik sorundan öte “ idari bir sorun” olduğuna dikkat çekmeye çalışmıştık.

Maalesef öyle oldu. Biz, her duyduğumuzu ya da her bildiğimizi yazmıyoruz. Bu hem Samsunspor’a  hem de Samsunspor’u yönetenlere saygımızdandır.

Şimdi yapılması gereken tek yürek olup Samsunspor’u başarıya ulaştırmaktır. Kimseyi kimse ile kıyaslamak doğru değildir. Her devrin şartları farklıdır. Nasıl ki rahmetli Hasbi Menteşoğlu başkan şanlı mazimizde yerini almışsa, nasıl ki Sayın İsmail Uyanık efsane başkan lakabını kazanmışsa, umarız Sayın Yüksel Yıldırım’da Samsunspor’un efsaneleri içinde yer alacak başarıları sağlayacaktır.

İlk icraatı olarak Ertuğrul Sağlam doğru bir tercih gibi görünüyor. Sayın Sağlam süper lig şampiyon apoletli bir hocadır. Anadolu da Trabzonspor’dan sonra İstanbul hegemonyasına son veren hocadır.

Umarız  Samsunspor’da da farkını fark ettirecek işler yapar. Umarız Sayın Sağlam zaten değerli olan yerini daha da perçinler.

Samsunspor yeni hocası Ertuğrul Sağlam’ın tribünde yer aldığı maçta Hekimoğlu deplasmanında adeta çoştu ve 5-0 galip geldi. Bu sonucu Ertuğrul hocaya bağlamak ne kadar doğru olur bilemeyiz. Bu sonucu Ertuğrul Sağlam’a bağlarsak sanırım kulübedeki hocalarımıza haksızlık etmiş oluruz.

İnşallah yeni bir başlangıç için, İnşallah ‘Sağlam’ umutlar için Pazar günü Samsunspor Şanlıurfa maçında tribünleri tıklım tıklım doldururuz. Haydi maça, haydi yeni umutlara...

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER