Özhan KIZILTAN Rotary Okulda Milli Eğitim Nerede?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rotary Okulda Milli Eğitim Nerede?
Özhan KIZILTAN

Rotary Okulda Milli Eğitim Nerede?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamalarına rağmen “ROTARY OKULDA” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Bakanlık her ne kadar “Biz böyle bir tebliğ yayınlamadık” dese de Rotary okullara sızmaya devam ediyor. Okullara sızan sadece Rotaryenler mi? Elbette değil.

Masonlar da okulda, Evanjelistler de…

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir ziyaretine Keçiören Kardeşler Ortaokulu öğrencilerini götürdü. Masonlar tarafından yaptırılan bu okul Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmesine rağmen, derneğin öğrenciler üzerindeki tasarrufu devam ediyor. Henüz Ortaokul çağında mason derneğinin etkinliklerine götürülen çocukların beynine, Subliminal olarak masonluğun işlenmesine Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere, okul müdürü ve öğretmenler de izin veriyor. Ankara’nın en muhafazakâr ve milliyetçi kesimini teşkil eden Keçiören’de bunlar yapılırken o öğrencilerin velileri neden sessiz kalıyor anlamış değilim. Öte yandan yine Ankara’nın özel bir okulundaki Evanjelist ve Masonik örgütlenme şimdilik teftiş aşamasının ötesine geçemedi. Yakında müfettiş raporuyla aklanacaklar!

Yazık, gerçekten çok yazık…

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk gerçekten iyi bir eğitimci olabilir, buna rağmen dirayetsiz bir Bakan olduğunu birçok kişiden duydum. Bence ilk kabine revizyonunda gitmesi gerekir.

Rotary Okulda projesine dönersek, yapılmak istenilenin Okul Aile Birliği’nin veya Okul Koruma Dernekleri’nin yerine geçmek olduğu anlaşılıyor. Proje kapsamına alınan okulların öncelikle maddi ihtiyaçları A.B.D kökenli olan kulüp tarafından karşılanacak. Bu sırada Rotary üyeleri boya badana, tamir, tadilat işleri, çeşitli eğitim seminerleri bahanesiyle sıkça okullara girip çıkacak. Rotary Okulda projesi için Rotaryenler okullarda uğraş verirken Okul Aile Birlikleri ne yapacak? Bir taraftan Amerikancı kulüplere imkân tanınırken maddi olarak çok daha zayıf olan okul dernekleri iyice ezilip gidecek… Aralarında haksız rekabet oluşacak. Okul yöneticileri maddi imkânı görece fazla olan Rotary kulübünü daha fazla kollayacak.

Bu sırada öğretmen, müdür, yöneticiler, velilerle içli dışlı olunup uygun ortam sağlandıktan sonra onlar da Rotary üyesi yapılacak. Rotary ile çocuk yaşta tanışanlar ileride Interact, Rotaract olacaklar, sonra aralarından seçilen şanslı (!) öğrenciler bilimin ve özgürlüğün beşiği olarak tanıttıkları A.B.D’ye gönderilecek. Aslına bakarsanız bu tür projeler tamamıyla insan kaynağı devşirmeyi hedefliyor. Bir taraftan beyin göçü için uygun bireyler seçilirken, diğer taraftan da kulüplere yeni üyeler kazandırılıyor.

Türkiye S-400 meydan okumasıyla ABD’nin karşısına dikilirken, yerli ve milli projeler üretirken, geleceğimizi bu mahfillerin eline emanet ettiğimizin farkında değiliz. Rotary ve Mason derneklerinin okullara olan ilgisi bir dönemin “Marshall Yardımı” projesine benziyor. Gözümüzün içine baka baka bizi teslim alıyorlar. Dirayetsizlik bürokrasiye hâkim olmuş durumda. Herkes kulağının üzerine yatıyor. Söze gelince mangalda kül bırakmıyoruz, eylemde ise kültürel köklerimizden ve bilinçten yoksunuz. Yerli ve milli olmayı gerçek anlamda içine sindirememiş, Batı’nın mutlak güç olduğuna bilinçaltında biat eden yöneticilerin bir zamanlar okullarda Kızılay pulu satan çocukları, Emperyalist organizasyonların eline teslim etmesine şaşırmamak gerekir.

Özhan KIZILTAN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zeynep ŞAHİN     2020-01-05 Sayın Hocam, oğlumun okuludan Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı için bilgi ve izin belgesi göndermişlerdi. Açıkçası veli olarak ben izin vermedim. Zira derece yapanlara Avrupa'da ücretsiz yaz kampı fırsatı dahi sunuyorlardı. Sizin bu sınavlar hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri