Adnan ÖZ Diril-tm-iş Ertuğrul!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Diril-tm-iş Ertuğrul!
Adnan ÖZ

Diril-tm-iş Ertuğrul!

Açıkça söylemek gerekirse geçen sezon iki hoca döneminde de ve bu sezon geldiğinde çok ümitlendiğim İrfan Buz hoca döneminde de bu kadar transfer yapılmış olmasına rağmen hiçbir zaman şampiyon olacağımıza dair şu anki kadar umutlanmamıştım.

Sayın Uyanık’a çok güveniyorduk ve onun Samsunspor’a başkan olmasına çok sevinmiştik ama Sayın Uyanık döneminde bile istediğimiz bu coşkulu havayı bir türlü yakalayamamıştık.

Geçen yıl koca bir sezon şampiyon olacakmış gibi oynadığımız bir maç yok desek haksızlık yapmış olmayız. Harcanan para bakımından bu liglerdeki bütün takımlardan fazlasını yapmış olmamıza rağmen olmadı. Samsunspor taraftarı bütün takım taraftarlarından fazlasını yapmış olmasına rağmen maalesef Keçiörengücü gibi bir kasaba takımına geçildik.

Hani derler ya “ hocanın elinde sihirli bir değnek mi var” diye,  işte Sarıyer maçı bunu göreceğimiz bir maçtı. Evet, Ertuğrul Sağlam hocanın elinde sanki sihirli bir değnek varmış gibiydi. Sarıyer gibi şansımızın tutmadığı bir takıma karşı aynı kadro ile çıktığımız maçta bu kadrodan beklentimizin üzerinde bir performans izledik.

Daha önce bu kadro ile oynadığımız maçlarda oyun sürerken sürekli “ şu oyuncuyu çıkar, bu oyuncuya nasıl tahammül ediyorsunuz” diye teknik ekibe tepki gösteriyorduk. Yani oyuncu değiştirme hakkımız olsa 7-8 oyuncuyu iyi oynamıyor, iyi mücadele etmiyor diye değiştirirdik.

Ama bu maçta hiç bir oyuncumuz için “ şu iyi değil, iyi mücadele etmiyor bunu çıkar” diyecek bir oyuncumuz yoktu. Sadece Kubilay kardeşimiz birkaç pozisyonda tercih hatası yaptı. O doğru tercih yapsa maç çok daha farklı kazanılabilirdi. Ama Kubilay kardeşimiz de çok istekliydi ve bu maçtan ders çıkaracaktır. Oyuncu değişiklikleri de kötü oynadıkları için değil “ taze kan olsunlar” diye yapılmıştır diye düşünüyoruz.

İstediğimiz işte bu, arzu ettiğimiz böyle coşkulu ve istekli oynayan bir takım olmak. Bir buçuk sezondur Samsunspor’u böyle coşkulu ve istekli oynarken hiç görmemiştik.

 Demek ki, neymiş? Rahmetli Erbakan hocamın dediği gibi, tabiri caizse “ at sahibine göre kişnermiş”. Evet ilk defa biz böyle giderse direk ya da Play-Off’tan bir üst lige çıkarız diye çok rahat söyleyebiliyoruz. Görünen şu ki, Ertuğrul hoca oyuncularımızı tabiri caizse ‘ diriltmiş’  İnşallah bu güzel ve coşkulu oyun anlayışı sezon boyunca sürecektir.

Taraftarımız, Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ı havaalanında karşılamış ve çok büyük sevgi gösterisinde bulunmuş. Stadda da aynı sevgiyi gösterdiler. Taraftarımız da Sarıyer maçında çok istekli ve çok coşkuluydu. Maç boyu sürekli oyuncularımızı motive ettiler ve moral verdiler.

Evet beyler bayanlar o sene bu sene İnşallah. Her şey yerli yerinde Manisa FK da puan kaybetti ki, bu iş olacak İnşallah. Bundan sonra taraftara düşen artık her koşulda sabır ile oyunculara, teknik ekibe ve Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım’a destek ve moral vermek ve stadı doldurmaktır. Bu Samsunspor’un menfaatinedir. Fitne çıkarmaya çalışanlara fırsat verilmemelidir.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER