Eyüphan KAYA Sayın Valim, Cumhurbaşkanından 100 Bin Diyarbakır gencine göndermeyi İstediğim mektup buydu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sayın Valim, Cumhurbaşkanından 100 Bin Diyarbakır gencine göndermeyi  İstediğim mektup buydu!
Eyüphan KAYA

Sayın Valim, Cumhurbaşkanından 100 Bin Diyarbakır gencine göndermeyi İstediğim mektup buydu!

Merhaba ülkemin geleceği sevgili genç vatandaşım; Ülkemiz, yer altı yer üstü zenginlikleriyle BİN yıllık tarihiyle, barındırdığı insan niteliğiyle benzeri olmayan bir memlekettir.

Bu ülkede huzur ve güven içinde yaşamamız sadece bizi değil, tüm İslam dünyasını, hatta dünya yönetimi için örnek teşkil eder. Bunu bilen menhus karanlık güçler toplumumuza tefrika sokmaktadırlar, bunu yaparken de yerel piyanlarını kullanarak yapıyorlar ki toplum fark etmesin.

Nasıl mı? Devlet adamlarımızı değerden düşürmeye çalışırlar, Alimlerimizi değerden düşürmeye çaba sarf ederler, Aile yapımızı bozmak için elinden geleni yaparlar, Zaten bu üç konuda darbe yemiş bir toplum hüviyetini kaybeder ve başka halklara yem olur!

Ey gencim,

Bilmenizi isterim ki, iktidara geldiğimizden bu yanı ülke sorunlarımızı çözüp, birlik beraberlik için azami gayret sarf etmeye çalıştık, bunu yaparken devletin ana unsurları ile birlikte yaptık, çünkü suni ve basit sorunlara takılınca, hayatın hızlı akışı karşısında patinaj yaptığımızı fark ettik.

Birçok sorunun yanı sıra Kürt sorununa da el attık, bizden önce de siyasilerimiz dokunmuşlardı, ama düşman tüm ağırlığını bu meseleye verdiği için sorunun çözümü kolay değildi. Süleyman Demirel, “Kürt realitesini tanıyorum”, Necmettin Erbakan; “Kürt meselesini Suriye, İran, Irak ve Türkiye bir araya gelip kendi öz değerleriniz ile çözmemiz lazım” , Turgut Özal; “bu ülkede 12 milyon Kürt var” dedi, Mesut Yılmaz; “AB’nin yolu Diyarbakır’dan geçer” derken bu sorunun ağırlığına işaret ediyordu.

Biz iktidara gelir gelmez hem Kürt sorununu hem de dindarların sorununu çözmek için çalışma ve çaba sarf ettik. Kürt sorunu için “Baldıran zehiri olsa bile içer yine çözerim” dediğim için iç ve dış düşmanlar kudurmaya başladılar.

36 Genci Habur kapısından dağdan indirip içeriye aldık sözüm ona bir siyasi kesin üç gün tilili çekerek komu oyunun huzurunu kaçırdı. Ara verdik.

TRT 6(ŞEŞ) Kanalını TRT KÜRDİ yaptık dil büktüler, Artuklu üniversitesine Kürdolojiyi açtırdık küçümsediler(Bu adara bu bölüm 1700 Kürtçe dersi öğretmeni yetiştirdiğini unutmayalım) Okullara Kürtçe ders koyduk boykot ettiler, Özel okullarda anadil ile eğitim imkanını getirdik bir okul bile açan olmadı, seçim sürecinde Kürtçe propaganda imkanını verdik bunu hisseden yok. Ne yaptıysak birileri “biz aldık” dediler. Bu kimlik üzerinde çarpık siyaset yapan kimseler barış sürecini yaşanmaz halı getirip bizden öz yönetim ve öz güvenlik gücünü istediler. İşin kötü tarafı fiilen bu iki alanda devletin onlara verdiği imkanla bölge halkının hayatını zorlaştırdılar ve amaçlarını Kürt sorunun çözümü olmadığı ayan beyan ortaya çıktı, süreci durdurmak durumunda kaldık.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sala, tekbir ve ezan ruhu ile püskürtülünce  hesapları alt üst oldu, devleti adil bir yapıda şekillendirmeye çalışırken, gözü dışarıdan olup akıl hocaları yabancı olan siyasetçiler memleket menfaatine endeksli siyaset yapmaları gerekirken hala eski günlerin hayalleri ile yaşıyor, ona göre yalan ve iftira siyasetini güdüyorlar.

Ey gencim, devlet adına bu ülkede birçok sıkıntı çıkarıp huzurumuzu bozan oldu, fırsat bulsalar yine yapacaklar, fakat Allah bize uzun bir iktidar verdi devletimizi dizayn ettik, herkes işine gücüne bakacak, sorun ve sıkıntılarımız her geçen gün azalacak ben buna inanıyorum.

Siz de inanç, ahlak ve İslam’ın getirdiği hak ve adalet çerçevesinde yaşamaya azmedin,  dünya ve ahretiniz mesut olsun, günlük politikalar yaparak sizi oyalayan kimselerin, yalan yanlış algılarının peşine düşmeyin, zaten bunu fark ettiğiniz de görülüyor,  siyasi tercihinizi yaparken iyi düşünün,  unutmayınız ki tercih ettiğiniz kimseler;  iyi işler yaparlarsa hayırlarına;  kötü işler yaparlarsa günahlarına ortak olacaksınız.

Bize olan eleştirilerinizi de elbette yapacaksınız ama size dünya ve ahret adına bir şey kazandırmayı dert edinmeyen siyasileri de iyi tanıyın der, gözlerinizden öper, huzurlu bir yaşam dilerim. Ülkenizin değerlerine sarılın, bütünlüğünüzü korumaya çalışın göreceksiniz her geçen gün daha rahat edeceksiniz. Bu ülke hepimizindir. Kalın sağlıcakla.

Recep Tayyip Erdoğan/Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Tlf:………. Mail:……..

Eyüphan KAYA

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER