Adnan ÖZ Samsunspor’u övmek iyi gelmiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor’u övmek iyi gelmiyor!
Adnan ÖZ

Samsunspor’u övmek iyi gelmiyor!

Askerlikte bir deyim vardır. Bilen bilir, bilmeyene söyleyelim  “ asker övülmeye gelmez!” diye.

Sanki Samsunspor’da da aynı şeyi yaşıyoruz. Sarıyer maçında her hattı ve her oyuncusu ile muhteşem oynayan takım gitmiş yerine dünkü  gibi ne yaptığını bilmeyen, mücadele gücü olmayan sanki “ maç bitse de gitsek” diye oynayan oyuncular topluluğu gelmiş.

Oyuncuların ismini tek tek sayıp onları incitmeyelim, nihayetinde Samsunspor’u bu oyuncular şampiyonluğa taşıyacak. Sadece her maçı ayrı ayrı değerlendirip her maça tam konsantre olmak gerekiyor. Samsunspor’un hocası tecrübeli bir hoca, bu yenilgiden gerekli dersleri çıkaracaktır.

Evet zemin çok kötüydü ama iki sezondur böyle sahalarda oynuyoruz artık böyle zeminlere alışmak gerekmez mi? kupa maçının ilk bölümünde çok kötüydük ve “ tarihi bir fark yeriz” diye endişe etmiştik. Ama ikinci yarı çok güzel bir oyun sergiledik. Hatta bizler de Rizespor’u eleyebileceğimiz kanaati bile oluşmuştu.

Ama aynı Samsunspor Çorum’da adeta “ sefiller”i oynadı. Bu yenilgiye rağmen şampiyonluğa olan inancımız daha da artı. Çünkü en güçlü rakibimiz Manisa F K kendi sahasında hem de ligin vasat bir takımına 2-0 yenildi.

Hani demiş ya Mahatma Gandi  “ Atatürk İngilizleri yenene kadar biz Tanrı da İngiliz sanıyorduk” diye. Biz, söylemeye dilimiz varmasa da Manisa FK’nın yenilebileceğini düşünemiyorduk. Futbolda hiçbir takım sürekli kazanamaz, bunu biliyoruz ama “ bir takım işin başında böyle gidiyorsa sonunu getirir” diye endişe ediyorduk.

Manisa F K önceki hafta berabere kaldı, bu hafta kendi sahasında yenildi. Bu yenilgi ile büyük bir ihtimal düşüşe geçecektir. Ama biz bu fırsatı değerlendiremezsek onların tökezlemesi bir işe yaramaz.

Onun için işi sıkı tutup gereğini gerektiği gibi yapmak gerekir. Benim şampiyonluğa olan inancım üç gün öncesinden daha fazladır. Ve şampiyonluk İnşallah gelecektir.

Çorumspor başkanının Samsunspor’u övmesi bizleri mutlu etmişti. Bu övgü geçen sezon şampiyon olup soyunma odasında  “ inanabiliyor musunuz büyük Samsunspor ile aynı ligde oynayıp onlarla maç yapacağız” diye coşkuyla dile getirmişti.

Aynı başkan bu yılda güzel ve övgü dolu sözler söyleyerek  “ kontenjanın önemi yok, herkes gelsin maçı birlikte izleyeceğiz” diyerek taraftarımızı maça davet etmişti.  Biz, başkanın iyi niyetinden şüphe duymuyoruz. Sadece usul konusunda sıkıntısı oldu sanırım. Yani maç önemli, kapasite sınırlı, talep çok fazla bunlar hesap edilmemiş olabilir.

Fakat ne olursa olsun milletin güvenliğini sağlamak için istihdam edilen güvenlik güçlerinin insanımıza böyle “teröriste”  bile davranılmayan şekilde davranma hakkını vermez. Hiçbir sebep yapılan bu insanlık dışı muameleyi meşru hale getirmez.

Bu olayın sorumluları hesabını vermelidir. Büyük bir ihtimal Çorumspor başkanı da Samsunspor camiasından ve taraftarımızdan özür dileyecektir.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER