Başyazı İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e çağrı! Sonuna Kadar Yanındayız Asla Geri Adım Atma!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e çağrı! Sonuna Kadar Yanındayız Asla Geri Adım Atma!
Başyazı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e çağrı! Sonuna Kadar Yanındayız Asla Geri Adım Atma!

Sendikalar üye kaygısı ile ideolojik çekişmeleri bir yana bırakıp norm fazlası öğretmenlerin boş yerlere atanması konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve de bu konuda baskılara boyun eğmeyen Müdür Coşkun Esen'e destek vermeliler.

Bakanlığın yanlış Atama ve Yer Değiştirme politikaları yüzünden birçok il ve İlçede üç beş saat derse giren Norm fazlası öğretmen varken bir çok il ve ilçede ise ücretli öğretmen çalıştırılmakta iken 2000 öğretmenin norm fazlası olarak bedavadan maaş almasını hangi vicdan kabul eder.

Aldıkları maaş kanunidir belki ya helal midir acaba?

Hele hele 700 bin öğretmen adayı atanmayı beklerken...

Yaklaşık 2000 Norm fazlası öğretmenin olduğu Samsun'da re'sen ya da başka bir usulle hiç fark etmez, atamanın doğru bir uygulama olduğunu düşünüyoruz.

Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürünün yanında olduğumuzu, geri adım atarsa ise büyük bir vebalde olduğunu, peşini bırakmayacağımızı buradan ilan ediyoruz.

Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gzm     0000-00-00 Araştırmadan yapılan bir haber.. Hangi ilçelerde nasıl atamalar yapılmış haberi yapan bilmiyor, araştıracağım diyor, önce araştırıp sonra haber yapılmalı. Biz 3 saat değil 30 saat derse giriyoruz köylerde maaşımızı alabilmek için. Bütün ile genellemeniz yanlış, yalan. Bulunduğumuz ilçede bir tane bile 3 saat derse girip maaş alan yok.
Cumuk     0000-00-00 Bakanlık il dışı atamalarda ilçe emrine öğretmen atayacak bunun cezasını da ilçedeki öğretmen mi çekecek? Ayrıca geçen sene norm fazlası için önce ilçede sondanil genelinde atama takvimi uygulandı bu sene sadecce ilçe içinde uygulandı. İlgenelinde de uygulanmadan resen atama yapılmamalı. Coşkun Esen in desteklenecek nesi var anlamadık.
Hakan kara     0000-00-00 Bence emin olun bu haberi yazan kadar boş oturuyordu. Milli eğitim norm fazlası öğretmenleri ihtiyaç olan yerlere görevlendirir zaten. Sizi isteğiniz dışında 45 50 km uzaklıktaki servis ücreti 400 500 TL olan yere gönderseler acaba aynı şekilde haber yapar mıydınız. Bunu da yayınlayın madem herkes istediğini yazabiliyor.
Resen maduru     0000-00-00 Belli ki bu haberi yapan öğretmenlik ile ilgisi olmayan biri. Norm fazlası öğretmen nerde boş kalıp maaş alıyor.ülkemde bu denli cahil insanları gördükçe üzülüyorum..
GALERİLER