Cahit KURBANOĞLU Kesin Davet -1
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kesin Davet -1
Cahit KURBANOĞLU

Kesin Davet -1

Daha önce başımdan geçenleri kaleme alarak, gelecek nesillere ve gençlere bir tecrübe kazandırmaya vesile olabilir miyim? Onların ufuklarının açılmasına fayda sağlar mı diye hayatımı kaleme almıştım. Zaman buldukça bir şeyler yazıyordum.

Herkesin hayatında inanılması güç maceralar vardır ya işte benim hayatımda da böyle mübalağalı kesitler mevcuttu. Tam 2005 yılına kadarki kısmını özetlemeye çalışmıştım ki, yazımı yazmama ara vermem gerekti. Nedir bu sebep diye tabi ki merak edilmektedir.

Bu yazıya teşebbüs etme cesaretini göstermemin sebebi ölümün kapımızı çalmasıdır. Hele bir de en sevimli çocuğunuza geliyor. Birçok hayaller kurup ta hiç aklınıza getirmek istemediğiniz bu gerçeği tadınca, şefkatiniz bütün hissiyatınızla sizi bu konu üzerine yönlendiriyor.

Acaba bu yaşanan olayın iç yüzü nedir? Nasıl meydana gelmektedir? Buna karşı ne yapılmalıdır?

2005 yıllında henüz dört yaşına girmiş olan Taha Yusuf’umuzun gerçek aleme yolculuğu idi. İnsan zannediyor ki ölüm genelde yaşlanmış, ununu elemiş ve eleğini asmış insanlara geliyor. Oysa emanet olarak verilen Yusuf’umuzun  beklenmedik bir anda bize veda edeceği, hele de Makina Elemanları isimli bir kitabın basımı ile yoğun ilgilendiğim bir anda, bize veda etmesi benim planlarımın değişmesine sebep olmuştur.

İşte onun için de bu KESİN DAVET’in mahiyetini biraz olsun tanımaya şahsım şiddetle ihtiyaç duydum ve bu yazıyı kaleme aldım.

Prof. Dr. Cahit Kurbanoğlu

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER