Adnan ÖZ Samsunspor ligin başından daha avantajlı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor ligin başından daha avantajlı!
Adnan ÖZ

Samsunspor ligin başından daha avantajlı!

Ligin başından daha avantajlı durumdayız diye düşünüyoruz. Şöyle ki, sezon başında iyi transferler yapıp iyi bir hoca ile anlaşmış olmamıza rağmen geçen yıldan kalan kaygılarımız vardı.

Bu kaygılarımıza bir de yönetim şeklinden dolayı iki başlılığın yaşatabileceği olası sıkıntıları eklediğimizde kaygılarımızda haklı olduğumuzu zaman ilerledikçe gördük.

Sezona ümitli girsek de ilerleyen haftalarda gördük ki, takım ne puan olarak ne de oyun olarak beklentilerimizi karşılayacak durumda değil.

Bunun sebebi ile ilgili çeşitli söylentiler olsa da biz bunu Samsunspor’un menfaatleri açısından şimdilik yazmayacağız.

Şuan ki puan durumumuz Manisa F K’ın iki puan gerisinde olmasına rağmen sezon başına göre daha avantajlıyız diye düşünüyoruz.

Çünkü artık bizi sıkıntıya sokan iki başlılık bitti. Sayın İsmail Uyanık bıraktı ve akabinde Sayın Yüksel Yıldırım başkanlığa geldi.

Ve ayağının tozu ile de süper lig şampiyon apoletli Ertuğrul Sağlam hoca ile anlaşarak çok doğru bir iş çıkarmış oldu.

Ertuğrul Sağlam hocanın ilk basın toplantısındaki söyledikleri  “ Samsunspor benim yuvam, süper ligden ve birinci ligden çok teklif olmasına rağmen hedefi en yüksek olan takıma yani yuvama geri döndüm. Beş yıl içinde süper ligde şampiyon olacağız” dedi.

Şampiyon olup olamayacağımızı bilemeyiz ama şampiyonluğa oynayan bir takım olmak ve Avrupa kupalarında oynuyor olmak bile bize yetecek.

Devreye girerken Ertuğrul hoca, “Samsunspor’a takviyeler yapacağız ve bu takviyeler önümüzdeki sezonda bizimle olabilecek oyuncular olacak” dedi.

Biz, mümkün mertebe oyuncuları isim isim övmeyi ya da eleştirmeyi yapmamaya çalışıyoruz. Ama Ankara’da BAK deplasmanında izlediğim Caner Arıca ve Guido Koçer’i isim vererek hem kilolular hem de çok kötü oynadılar” diye eleştirmiştik.

Allah için bu ismini zikrettiğimiz iki kardeşimiz de devam eden haftalarda takıma çok ciddi katkılar verdiler hatta takımın ateşleme gücü oldular.

 Gökhan Alsan’ın ise performansını henüz beğenemedik. Yani onu almak için verilen gayreti hak ettiğini hala düşünmüyoruz. İnşallah Gökhan kardeşimiz de ikinci yarı takıma katkı verecektir. Kadromuzda bulunan birkaç oyuncununda Samsunspor’a katkısı olacağını düşünmüyoruz ama bu idari ve teknik bir karar. Artık heyecanla yeni transferleri ve ikinci yarıyı bekliyoruz.

Rizespor maçına girmeyeceğim “ yıllardır Samsun’da büyük bir takımla oynamak şehre iyi bir hava verir” dedik ama yine olmadı. Sahaya sürülen takım “ biz kupayı istemiyoruz” ya da “ lig bizim için daha önemli” der gibiydi. Sadece üzüldük, hayallerimizi başka bahara bıraktık ve susuyoruz...

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER