Adnan ÖZ Samsunspor’un Bu Yoldan Dönüşü Yok!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor’un Bu Yoldan Dönüşü Yok!
Adnan ÖZ

Samsunspor’un Bu Yoldan Dönüşü Yok!

Bu yolun dönüşü yok.

Çok çileler çektik çok.

Şampiyonluk dışında,

Her şeye ‘ karnımız’ tok!

Gerçektende Samsunspor’un sevenleri, Samsunspor taraftarları  çok çileler çekti çok.

Tarihinde oynamadığı ligde oynamak yetmezmiş gibi, bize göre mahalle takımı durumundaki takımlarla oynayıp bir de başarısız olmanın üzüntüsünü çok yaşadık.

Türkiye’de gittiği her yerde saygı duyulan Samsunspor’a bu süreçte bir çok deplasmanda                                 “ Samsunspor kümeye” diye tempo tutulması içimizi çok acıtmıştı.

İçerdeki maçlarda “ burası Samsun burdan çıkış yok” diye tempo tuttuğumuz çok maçta boynumuz bükük, gözümüz yaşlı stadı terketmek zorunda çok kaldık.

Çok kere “transfer tahtasını açtırabilecek miyiz?” diye endişeler duyduk. Bu durum tabii ki Samsunspor taraftarını derinden yaralıyordu.

Samsun futbol kültürü olan bir şehir ve mazisi başarılarla dolu bir takıma sahipken malesef ki, bir çok köklü takım gibi yok olmaya giderken bir babayiğit çıktı ve “DURUN  BUNA MÜSADE ETMEYİZ”dedi.

İsmail Uyanık koordinesinde ve Yüksel Yıldırım önderliğinde tıpkı “ 19 mayıs 1919 da kurtuluş meşalesinin yakılışı gibi bir meşale yakıldı”. Evet bu meşale kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı Samsun şehrinde ve şehrin ortak değeri olan Samsunspor için tekrar yakıldı.

Artık bu yoldan dönüş yok. Bu yol bizi süper lige götürecektir. Geçmişte yapılmış bütün hataları tecrübe hanemize katkı olarak düşünüyoruz.

 Samsunspor Başkanı  Yüksel Yıldırım ve teknik trektör Ertuğrul Sağlam bu hatalardan çıkarılması gereken dersleri çıkaracaklardır.

Liderlik maçının cumartesiden pazara alınışı iyi oldu ama beklendiği kadar taraftar maça gelmedi.            Yine de hatırı sayılır bir taraftar tribünde yerini almıştı ve Samsunspor’u coşku ile destekledi.

Aslında tribünlerin üst bölgeleri açılmasa ve gelen taraftarın tamamı alt bölüme alınmış olsa hem tıklım tıklım tribün görüntüsü ortaya çıkar hem de taraftarın saha içine etkisi daha iyi olur.

Lider olmak önemliydi ama ligi lider bitirebilmek daha da önemli. Samsunspor; taraftarıyla, futbol takımı oyuncu kalitesiyle, teknik ekibi ve başkanımız Yüksel Yıldırım’la bu zorlu yarışın üstesinden gelebilecek durumdadır.

Buna inanıyoruz ve hiç endişemiz yok. Ama yine de şuraya bir “ ama” bırakalım oda şu ki, maç sahada mücadele edilerek kazanılıyor. Onun için her maça ayrı bir final maçı gibi hazırlanmak ve maçı öyle oynamak gerekecek.

Deplasmandan Pendikspor maçında galip gelir ve lider dönersek inanıyoruz ki trübünler bir bu kadar daha taraftar ile dolacaktır. Ve şampiyonluk yolunda taraftarın desteği artacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER