Bülent ERTEKİN Gene Açıkta Kalan...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gene Açıkta Kalan...
Bülent ERTEKİN

Gene Açıkta Kalan...

Gazetenin ana başlıkları...

Birinci sütuna bir başlık...

TÜRK HEYETİNİN GAYRETLERİ SONUCUNDA LİBYA'DA ATEŞKES SAĞLANDI...

 

-Aç kızım aç. Libya'da ateşkes sağlanmış.

Şu SON DAKİKA HABERİ bi dinleyelim.

.......

 

Sayın seyirciler almış bir olduğumuz bir SON DAKİKA HABERİNİ sizlerle paylaşmak istiyoruz. Şuanda karşımızda Ortadoğu ve Balkanlar'ın en yakışıklı(!),en karizmatik (!), en genç (!), en diri (!) muhabiri Cevat KELLE ye bağlanıyoruz.

-Evet, Kelle seni dinliyoruz. Bize son durum nedir anlatırmısın?

 

Sayın seyirciler,

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac'la, gayrimeşru silahlı güçlerin başındaki Halife Hafter arasında ateşkes anlaşmasının imzalanması için dün Moskova'da hızlı bir diplomasi trafiği yürütüldü. Görüşmeler öncesinde, arabuluculuk görevini üstlenen Türk ve Rus heyetleri toplantı yaptı. Türk heyetinin başında ana muhalefet partisi CHP nin kurmayları ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun yer aldığı toplantıda, arabuluculuk görevleri üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Ana muhalefet partisi CHP nin kurmayları, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Serrac'la Rusya Dışişleri Bakanlığı Devlet Konukevi'nde bir araya geldi. Görüşmede, ateşkes anlaşmasının nasıl olacağı masaya yatırıldı. Lavrov ve Şoygu ise Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin başındaki Halife Hafter'le görüştü. Ardından, Türk ve Rus heyetler ile Serrac ve Hafter'in katılacağı genel kurul toplantısı yapıldı.

 

Toplantının ardından açıklama yapan CHP 'nin basın sözcüsü,, "Muhtemel bir ateşkesin modalitelerini içeren taslak bir metin ortaya çıkardı. Metin nihai hale geldikten sonra Sayın Serrac ve Sayın Mişri (Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı) imzalayarak Türkiye tarafına teslim ettiler. Hafter tarafı ateşkesi imzalamak için yarın (bugün) sabaha kadar süre istedi" dedi. Öte yandan CHP nin kurmayları, dün ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile telefonda görüştü.

 

-Yuh artık yaaaaa. Yuuuh.

-Gene ne yediiiin... Ne içtin oğlum sen.

-Ne oldu anaaaa...

-Daha ne olacak be gahbecik...

-????

-Ulen CHP kim? Libya ile oturup barış görüşleri yapmak kim? Senin gene .....

Neyse geri kalan kısmı siz sayın okurların hayal gücü zihinsel hazinesine bırakıyor ve bekliyorum.

Yazın bakalım...

 

Selam ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri