Başyazı Şeytanın Avukatı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şeytanın Avukatı!
Başyazı

Şeytanın Avukatı!

İzleyenler hatırlayacaktır, başrollerinde Al Pacino, Keanu Reeves, Charlize Theron’un oynadığı çok etkileyici bir film vardı;

ŞEYTANIN AVUKATI….

 Filmde; Başrol oyuncusu, başarılı bir savunma avukatıdır. Davaların zorluk seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, bir şekilde jüriyi tesiri altına almayı ve müvekkilini temize çıkarmayı her seferinde başarır.

Mutlu bir evlilik süren avukatın hayatındaki her şey yolundayken…

Bir gün, müvekkili haksız olduğu halde, kazandığı bir dava sonrasında çok büyük bir hukuk bürosundan müthiş bir teklif alır. Teklifi yapan dünyanın en büyük hukuk bürolarından birinin lideridir.   ‘Evet’ cevabı, hayatını geri dönüşü olmayan bir şekilde değiştirecektir.

Atakum Belediyesi’nin başkanı Cemil Deveci, eş başkan Gülay Deveci, CHP eski İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek, İyiparti İlçe Başkanı Selen Gülhan hepsi avukat mesleğini icra eden kişilerdir.

Avukatlık, mutlaka vicdan gerektiren ve makul olanı önceleyen kutsal bir meslektir. Şeytani işlere çok elverişli olması nedeniyle de, bu tür işlerden sakınmak için sağlam bir karakter gerektir.

Atakum Belediyesi’nin kesinlikle haksız olduğunuz davalarda, zavallı ve kimsesiz işçilere karşı belki zafer kazanabilirsiniz, işçilerin alacağı üç kuruş maaş ve kanuni haklarına engel olabilirsin, ancak bir gün mutlaka millet vicdanında geri dönüşü olmayan bir iz bırakırsınız.

Cemil Deveci her fırsatta İşçi aleyhine dava almadığını iddia etmekte ve bu onurlu davranışı ile guru duyduğunu söylemektedir.

Başkanı olduğu Atakum Belediyesi’ninde aynı onurlu davranışı göstermesi beklenmektedir.

Devecinin saymakla bitmeyen hukuk ihlalleri vardır.

Bir gün vaktimiz olursa sayarız…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER