Recep YAZGAN Beyaz Amerikalılar Silahlanıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Beyaz Amerikalılar Silahlanıyor!
Recep YAZGAN

Beyaz Amerikalılar Silahlanıyor!

Amerika’da neler oluyor?

Esasen sorunun doğrusu şu olmalı;

Amerika’da neler olacak?

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi'ne hitaben yapacağı konuşmasına başlarken, Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Partili Başkanı Nancy Pelosi'nin elini sıkmadı.

Sebebi şu azil meselesi…

Bunun üzerine Pelosi, Trump'ın bir saat yirmi dakika süren Birliğin Durumu başlıklı konuşma metni kameraların karşısında yırtıverdi.

Ardından da Demokrat Partili vekillerin bir kısmı salonu terk etti.

Bildiğiniz gibi Temsilciler Meclisinden Aralık ayında Demokrat Partililerin oy çokluğuyla Trump’ın Azil Kararı çıkartılmıştı.

Savaş açıktan devam ediyor.

Bu savaş siyasi ve hukuki olarak devam ederken Amerika’da kelimenin tam anlamıyla bir sıcak savaşın başlayacağını ön görenler de var.

Trump, yıl sonuna doğru, seçimi kazansa da kaybetse de patlayacak savaş ve kopacak olan fırtına karşısında şimdiden maddi önlemlerle birlikte manevi tedbirlerini de almayı ihmal etmiyor.

Demokratların kendisine büyü yaptıklarına inandığı için, büyü tutmasın diye Beyaz Saray’da bir dua merkezi oluşturdu.

Artık kabine toplantıları, içinde Trump’un adının yer aldığı dualarla başlıyor ve dua, "Tanrım sana, eleştiri karşısında büyük cesaret sergileyen Başkan Trump için teşekkür ediyoruz” şeklinde bitiriliyor.

Bizim kabinede bir kerecik dua yapılmış olsaydı, elde ne laiklik kalırdı ne çağdaşlık…

Kasım ayında yapılacak Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde başkanlığı Demokratlara teslim etmeyi göze alamayan Trump, rakiplerini ve kendisine karşı faaliyet yürütenleri silahlı milislerle tehdit etmeye başladı.

Açık açık “seçimi kaybedersem veyahut görevden alınma – azil durumuyla karşı karşıya kalırsam Birleşik Devletlerin tamamında bir iç savaş çıkar” diyor.

Amerika’daki emekli asker ve polislerin çoğunlukta olduğu silahlanma furyasının başını Evangelistler çekiyor.

Evangelistler Trump’un davetlisi olarak Beyaz Saray’da yaptıkları bir toplantıda ‘seçimi kaybetmeleri durumunda silahlı mücadele başlatacakları’ kararını aldılar ve bunu ilan ettiler.

Dahası, Evangelistlerin Teksas’ta silahlı eğitim kampları var.

Kasım ayında beklemedikleri bir sonuç alırlarsa Organize Silahlı Siviller Örgütler Amerika’da şehirleri ateşe vermek için saha inecekler.

Açık açık tehdit ediyor, gövde gösterisi yapıyorlar.

Amerika’da sayıları her gün artan 300 milyon civarında silahlı sivil olduğu tahmin ediliyor.

Evangelistler, Trump’a verdikleri sınırsız desteğin karşılığını Orta Doğu Barış Planı ile alıyorlar.

Trump’ın planı, İsrail - Filistin sorununu kalıcı olarak çözeceğini iddia etse de Müslümanlar, Hristiyanlar ve Museviler tarafından kutsal olan Kudüs'ü sadece İsrail'in başkenti kabul ediyor.

Trump’ın damadı Jared Kushner tarafından hazırlanan plan, İsrail’de uzun süredir hükümet kurulamadığı için altı ay gecikmeli olarak açıklandı.

Evet, Amerika’da neler oluyor?

Esasen sorunun doğrusu şu olmalı;

Amerika’da neler olacak?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İbrahim Akaoğlu     2020-02-06 ABD'nin nüfusu zaten 327 milyon. Nasıl 300 milyon civarında silahlı sivil olduğu tahmin ediliyormuş... Diğer bilgilerinizde de hata var. Evanjeliklerin savaş tehdidini nereden okudunuz, kaynağınız nedir? Bu işler sizin anlattığınız gibi olmuyor. ABD'yi tanımadığınız maalesef belli. Çok ortadoğulu bir bakış açısıyla sanki orası Türkiye'ymiş gibi, ABD'lilerin bakışı Türklerin bakışı gibiymiş gibi yazmışsınız. Yazınız akıcı ama maalesef bilgiden uzak ve analizler o yüzden naif ve hatalı.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri