Başyazı Türk Kızılayı’na İftira Atanlar Atakum’da Yardımları Satıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk Kızılayı’na İftira Atanlar Atakum’da Yardımları Satıyor!
Başyazı

Türk Kızılayı’na İftira Atanlar Atakum’da Yardımları Satıyor!

Samsun’da CHP’li Atakum Belediyesi Atakumlu yardımseverlerin belediyesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bağışladığı kıyafetleri aylık 200 bin TL karşılığında satıyor.

Dikkat ederseniz bu zihniyet Elazığ ve Malatya depremin büyük başarılara imza atan sivil toplum kuruluşlarımızdan olan Türk Kızılayı’a iftira atan zihniyetin ta kendisi.

Atakum Belediyesi Şubat Ayı toplantısında Atakum Belediye Meclis Üyesi Abdurrahman Acat, Başkan Deveci’ye soru önergesi verdi.

Soru önergesinde, Atakumlu hayırseverlerin Hayır Çarşısına her ay yüz binlerce kıyafet bağışladığını ifade eden Acat, bu kıyafetlerin parça başı 2 TL’ye satıldığını ve her ay yaklaşık 200 bin TL gelir elde edildiğini, önceki dönemde her ay en az 2 kez,  Atakum İlçesindeki farklı mahallelerde hayır çarşısı mağazaları açılarak kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını, yaklaşık 5 aydır Atakum’daki hayır çarşısı giysi toplama kutularının üzerinde, Okulumu İstiyorum Derneği logolarının yer aldığını bu derneğin Atakumlu vatandaşlarımızın, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için verdikleri giysileri hangi yetki ile toplamaktadığını, Atakum Belediyesinin bu dernek ile bir anlaşması olup olmadığını, bu dernekle işbirliği yapmak için, Atakum Belediye Meclisinden yetki alınıp alınmadığını ve burada bir kazanç söz konusu ise Atakum halkının bu durumdaki kazancı nedir?” diye sordu.

Acat, “kamuoyunda konuşuluğu gibi, her ay yüz binlerce parça giysilerin tanesinin 2 TL’den satıldığı, söz konusu derneğin bu satışlardan aylık yaklaşık 200 bin TL gelir elde ettiği iddiaları söz konusudur. Bu iddialar doğru mudur” diye sorarak Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’den sorularının cevaplanmasını istedi.

Başkan Deveci soruları cevaplayamadı.

Konuyla alakalı yazılı cevap vereceğini söyledi.

İşte bu zihniyet ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken yardımları satıyor.

Aynı zihniyet Türk Kızılayı’na iftira atmaktan çekinmiyor.

İşte bu zihniyetin sonu geçmeyen uçsuz bucaksız çelişkisi ve işte CHP’nın algı simsarlığı…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER