Adnan ÖZ “Birlikte Yükseleceğiz!”
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
“Birlikte Yükseleceğiz!”
Adnan ÖZ

“Birlikte Yükseleceğiz!”

Yılport Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın “BİRLİKTE YÜKSELECEĞİZ” adını vererek bir otelde gerçekleştirdiği 55.yıl kutlamasına bizde davetliydik ve geceye bizde katıldık.

Komedyen Ceyhun Yılmaz’ın güzel sunumu ile başlayan geceye Yılport Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın konuşması ve protokol konuşmaları ile devam edildi.

Forma satışı da tertip edilen gecede 20 bin civarında forma satış taahüdü alındı. Yüksel başkan satışı “düşük” bulup sitem etse de gece samimi bir ortamda sürdü ve sonlandı.

Yüksel başkan Afyon maçına stada erken gelmiş ve aile tribünündeki taraftarlarla bir süre sohbet etti. Çok ilginç diyologların yaşandığı sohbette taraftarın birinin Manisa belediye başkanının sözlerini sorması üzerine başkan “ ben ona cevap verip onun seviyesine inmem” dedi. Ve bir taraftarın“ Manisa FK’nın Sarıyer maçını aldığını ve biz neden maçları almıyoruz ?” diye sorusuna ise “ çünkü biz ahlaklıyız, çünkü biz maçları sahada bileğimizin hakkı ile kazanıyoruz” dedi.

Ve Sayın Başkan ekledi “BİZ,SADECE SAMSUNLULARIN DEĞİL BÜTÜN TÜRKİYE’NİN BEĞENDİĞİ VE TAKDİR ETTİĞİ BİR TAKIM OLACAĞIZ” diye.

Tabii ki başkanımızın bu temennisine sonuna kadar katılıyoruz ve olabilirliğini de biliyoruz. Samsunspor bunu efsane başkanımız rahmetli Hasbi Menteşoğlu döneminde başarmıştı yine ve yeniden başarabilir. Bu kadar imkan ve tecrübe ile neden olmasın? Maça gelirsek yağışlı hava şartları nedeniyle stada gelmesi beklenen taraftarın yarısından fazlası malesef gelememişti.

Buna rağmen hatırı sayılır bir taraftar tribünde yerini almıştı. Planlanan koreografi de başarıyla gerçekleştirildi. Maçta Atabey’in ayağından erken bulduğumuz gole rağmen istediğimiz ve beklediğimiz coşkulu oyunu bir türlü oynayamadık. Maç boyu yine çok gerildik. Allah’tan Bahattin son dakikada 2. Golü attı da rahat bir nefes aldık.

Görüldü ki bizim için artık kolay maç yok. İyi oyun beklentimizi de artık önümüzdeki sezona saklayacağız. Bu sezon kalan maçları da böyle oynayarak kazanabilirmiyiz bilemiyoruz ama ne pahasına olursa olsun Manisa’da yenilmemeliyiz.

Çünkü Manisa’ya yenilirsek kalan 11 maçın hepsini kazansak da Manisa FK’nın maç kaybetme ihtimali çok düşük, bundan sonraki maçların hepsini kazansak bile bize yetmeyebilir.

ManisaFK  Samsunspor’a göre daha çok gol üreten bir takım. Ama bu maçta bizim gol yememe özelliğimiz öne çıkarsa en azından 1 puan ile dönebiliriz. Gönül ister ki yenelim ama bu kolay olacak gibi görünmüyor. İki takımın şanssızlığı aynı grupta oluşları yoksa Samsunspor’da Manisaspor’da şimdiden işi bitirmiş olurlardı.

Manisa’dan en az 1 puan alıp ondan sonra işi sıkı tutarsak içerde dışarda bizi yenebilecek başka takım yok. Yeter ki Manisa’da yenilmeyelim.

Yılport Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım bazı konularda haklı olarak sitem ediyor ama biraz sabırlı olmak gerekir. Başarı geldikçe taraftar sayımız artacaktır. Hele Manisa’dan lider dönersek ilk maçta en az 25 bin taraftar stada gelecektir diye düşünüyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER