Adnan ÖZ Özlemiştik Bu Günleri!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Özlemiştik Bu Günleri!
Adnan ÖZ

Özlemiştik Bu Günleri!

Atalarımız ne güzel söylemişler “ büyük lokma ye ama büyük laf etme” diye.

Manisa FK Sarıyer galibiyetinden sonra başkanından belediye başkanına, taraftarından spikerine, gazetecisinden televizyonuna öyle bir havalanmıştı ki anlaşılır gibi değil.

Tamam Sarıyer gibi bu ligin güçlü takımını 2-0 geriden gelip 3-2 yenmek çok büyük başarıydı ama karşılarında da mazisi başarılarla dolu olan anlı şanlı bir Samsunspor vardı.

Hem de Samsunspor öyle bir durumda ki yine yeniden şahlanıp süper lig şampiyonluğu gibi daha ileri hedeflere kilitlenmiş ve ona göre transferler yapmış, Samsunspor’a bu söylenenler hiç olur mu?

Manisa avanesinin gücüne, kapasitesine bakmadan söylediği bu “ küçük düşürücü” söylemler ancak Manisa gibi “cücük” kadar stadı olan takıma haddini bildirmekle sonuçlanırdı, öyle de oldu.

Samsunspor Manisa’ya haddini bildirdi. Teşekkürler çocuklar hepinizi tebrik ediyoruz. Samsun şehri bir çok deplasmanda “ Samsunspor kümeye” diye tempo tutulduğu için çok üzülmüştü, çok sabretti.

Samsun şehri, Samsunspor taraftarı acısını, gözyaşını içine atıp sustu. Hep geçmişin özlemiyle ve başarılı günleri hatırlayıp hayaller kurdu.

Ve o başarılı günler İnşallah çok yakında. İlk önce bu bizim durumumuza göre amatör sayılan bu ligden kurtulup bir üst lige çıkacağız. Bir üst ligde de beklemeden yıllardır hayalini kurduğumuz süper lige çıkacağız.

Ve artık orada son sözü Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım söyleyecek. Futbolumuzun köklü kulüpleri batağın eşiğinde. İyi bir kadro kurulursa şampiyonluk neden olmasın?

Olur olur ama biraz daha sabır ve ciddiyeti elden bırakmamak gerekir. Ve kesinlikle hiç bir rakibi de durumu ne olursa olsun küçümsemek ve alay etmek bize yakışmaz.

Başkanın dediği gibi “ Samsunspor sadece Samsunluların takımı değil bütün Türkiye’nin tuttuğu takım olacak” diye düşünüyorsak kimseyi karşımıza almamalıyız.

Ertuğrul Sağlam hocamı ve oyuncuları canıgönülden tebrik ediyoruz. O şartlarda, öyle bir zeminde bu galibiyetimiz Fenerbahçeyi 4-0 yendiğimiz maçlardan daha önemli bir galibiyetdir.

Bu galibiyet Samsun şehrinin şahlanışının başlangıcı olacaktır. Samsunspor kafilesini havaalanına karşılamaya giden taraftar bunu göstermiştir.

Fakat Çarşamba günü oynayacağımız Amed maçını çok ciddiye almalıyız. Biz işi sıkı tutar disiplini bırakmazsak bu ligde  bizi yenebilecek takım yok.

Ama “bu iş bitti, biz şampiyonuz” dediğimiz an sıkıntı var demektir. Şimdi heyecanla Çarşamba günkü Amed maçını bekliyoruz. Umut ediyoruz ki bütün şehir stada akacaktır.

Haydi tarihe şahit olmaya. Haydi Samsunspor maçına coşmaya “BİRLİKTE YÜKSELECEĞİZ” evet Samsunspor ile birlikte Samsun şehri de bir üst lige çıkacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER