Advert
Oktay ZERRİN Mütevâzi Hocanın Mütevâzi Futbolcuları !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mütevâzi Hocanın Mütevâzi Futbolcuları !
Oktay ZERRİN

Mütevâzi Hocanın Mütevâzi Futbolcuları !

Kimdir bu mütevâzi hoca ve onun mütevâzi futbolcuları ? Elbette tahmin ettiğinizi gibi sayın Teknik Direktör Ertuğrul Sağlamve onun mütevâzi futbolcularıdır !

Onlar aslında bu  ünvânı; şimdi değil; ilk maçlarından itibaren; özveriyle, tüm yürekleriyle, inanç ve azimleriyle, bugünkü başarı basamaklarını aşarak  fazlasıyla hakettiler ve bu noktaya geldiler.

Bir ara; Manisa FK Yılport Samsunsor' dan 4  puan önde iken; bugün bu en yakın ve ezelî rakibimize tam 7 puan fark yapmış bulunuyoruz.

Şimdi böyle bir Teknik Direktör' e, böyle bir takıma ve futbolculara, böyle bir kulüp Başkanına, yönetimine; çaycısından malzemecisine, şoföründen taraftarlarına kadar saygı duyulmaz mı ? Sevgi duyulmaz mı ? Tüm bu üstün ve güzel başarıların kaynağı da işte böyle mütevâzi bir hocanın ve  onun asil oyuncularıdır!

Buna rağmen; bu kadar  fark yapmış  iken hâla sağduyulu davranarak, bizlere yine bir mütevâzilik örneği veren; dik duruşlu, efendi bir futbol adamı Ertuğrul Sağlam' ı ve futbolcularını ne kadar ayakta alkışlasak az  olur !

Bu başarı ve gelinen nokta; asla bir tesadüf değil, inanmışlığn, birlikteliğin, sevgi ve saygı gibi güzel unsurların tecelli etmesindendir ! Bugünden tezi yok; Samsun' da,Atakum' da ve  her  bir yerde şanlı Samsunspor Bayraklarının dalgalanma günüdür !

Tüm evlere, balkonlara, caddeler, sokaklara, işyerlerine  asın bayrakları ki; Türkiye bir şehrin birlik ve beraberliğini görüp alkışlasın ! Tabi bunları yaprken bile; Ertuğrul Sağlam ve futbolcuları, yönetimi, taraftarları gibi hepimiz de mütevâzi olacağız. Şımarmayacağız. Yerimizi bileceğiz ve hep dik duracağız !

Arkadaş, ne desek ne  yazsak; sevincimizin önüne geçemiyor bu güzel ve başarılı tablo. Biz bu güzel ve anlamlı tablonun baş köşesine hocamızı; bir köşesine oyuncuları, bir başka köşesine taraftarlarımızı, diğer bir köşesine yönetimi ve kulüp başkanımızı koyduk !

Biz budavaya, varolma davasına, şampiyonluk sevdasına yüreğimizi koyduk. Basın olarak da hep bu başarıya inandık. Eleştirdiysek; sadece  bu şehrin asil takımının iyiliği için eleştirdik. Övdüysek de sadece hakettikeri için övdük.

Tabi; yeri gelecek yine yapıcı eleştirler yapacak; yeri gelecek yine bugünkü gibi güzel övgülerde bulunacağız ! Bizim amacımız bellidir; bizim ana ve tek hedefimiz de bellidir.Biz inşallah bu sezon şampiyon olup; Allah' ınizniyle, 1. Lig' e, oradan da asıl yerimiz olan Süper Lig' de, iyi bir kadro ile mücadele etmek olacaktır.

Ben Zonguldak Ereğli' de yüksek tahsil yaptığım yıllarda; Akçakoca' da  olan sayın Ertuğrul Sağlam ile görüşemedik, kısmet olmadı ama ilk etapta  kendisiyle görüşürüz inşallah !

Bu arada müsaadenizle; 22 Şubat Cumartesi günü; TÜYAP Kitap Fuarı, Samsunlu Yazarlar Derneği Standı' nda, şiir kitaplarımı imzalayacağımı da siz değerli okurlarıma bradan duyuruyor ve bu vesileyle; görüşebilmek umut ve dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert