Advert
Oktay ZERRİN 10 Puan Fark, Geri Gitmez Bu Çark !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
10 Puan Fark, Geri Gitmez Bu Çark !
Oktay ZERRİN

10 Puan Fark, Geri Gitmez Bu Çark !

Bugün; ( 1 Mart 2020- Pazar ) Yılport Samsunspor açısından çok önemli bir futbol günü olarak, futbol literatürüne geçti.

Yılport Samsunspor; artık zaptedilemeyen, coşkun ırmaklar, denizler, okyanuslar gibi bir takım oldu adeta !

Bu defaki rakip ise; grubunun iyi futbol oyanayan takımlarından biri olan İnegölspor idİ fakat Yılport Samsunspor da bu ligin ve beyaz grubun şampiyonlukta en önemli, güçlü bir takımıydı.

Bu maçı da; çok şükür kazasız belâsız ve 4-1 gibi net bir farkla kazandık ve geçen hafta, Manisa FK ile 7 olan puan farkını bu haftaki galibiyetle tam 10 puana çıkardık. Manisa FK; rakibi Pendikspor' a deplasmanda 3-2 mağlup olup3  puan daha kaybetti. Bunun anlamı şu: Bu takım ( Yılport Samsunspor ) artık bundan sonra; bu saatten sonra ne  liderliği bırakır ne de  kimseye şampiyonluğu !

Artık bu saatten sonra; şampiyonluk bİzden sorulur. Zaten artık Ertuğrul Sağlam hocamız da şampiyonluktan söz eden demeçler vermeye başladı. Şimdi bu özgüven de futbolculara güzel ve yerinde yansıyınca, artık şampiyonluğa da yürekten inanmaya başladık.

Ancak biz biz olaımve  tedbiri hiç elden bırakmayalım. 3 puanlı ligde herşey olabilir ama şu anda aldığımız mesafe ve  en yakın rakibimizle aramızdai 10 uanlık fark da  bizlere güven ve  cesaretin yanısıra; belirili bir sorumluluk duygusu da  veriyor.

Son maçlarda; takındığı ciddiyet ve sorumluluğun yanında; yakaldığı üstünlük ve  avantaj; bizlere zafere giden yolda el salıyor, tebessüm ederek !

Hedef belli, yok belli, amaç ve  sorumluluk belli. Şampiyonluğa, 1. Lig' e sadece  hızlı adımlarla yürümüyor; adeta koşuyoruz, uçuyoruz.Bizi tutabilene aşkolsun ! Yerimiz belli, amacımız belli, hedef belli. Daha  ne olsun ki ?

Yılport Samsunspor; Karadenizi' in güzel ve sevimli çocuğu ! Çocuk lafın gelişi;adam o, adam gibi adamlalrın takımı ! Gönüllerdeki ve gözbebeklerimizdeki sönmeyen umut ışığımız. Varımız, havamız, suyumuz, aşımız; tek kelimeyle o bizim aşkımız ! Derin sevdamız !

Hişşt; dikkat ! Selam dur Lig' in gerçek Kralı' na ! Hadi vefâlı taraftarlar, hadi tüm Samsun halkı, Yılport Samsunspor'a  gönül verenler ordusu ! Bu takım senindir, bu takım benimdir. Bu takım bizimdir, hepimizindir !

Uyuma; takımına sahip çık. Çatlak seslere  kulak tıka! Eee; ne de olsa Karadeniz Efendisi bu Ne de  olsa gönlümüzün efendisi bu takım!

Bu takıma hayat veren, güç veren Başkan Yüksel Yıldırım beye, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam hocamıza, vefâlı taraftarlarımıza, beş yaşındaki küçük taraftardan en yaşlısı ve en gencine, idarecilere, A' dan Z' ye tüm emek verenlere selam olsun !

Şamiyonluk hayırlı olsun ! Saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert