Eyüphan KAYA Dünyaya Huzur Gelecek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dünyaya Huzur Gelecek
Eyüphan KAYA

Dünyaya Huzur Gelecek

Çanakkale ruhu ile açılan Büyük Millet Meclisi, Anadolu’nun inanç ve kültürünün tezahürü olarak 1921 anayasasını çıkardı. Kısa zamanda herhangi makul bir gerekçe olmadan meclis feshedildi ve oluşan yeni meclisle 1924 anayasası çıkarıldı.

1924 Anayasası Anadolu insanının inanç ve kültürünü ötelemek için kapı araladı ve o gün bu gündür o kapıyı kapatmakta zorlanıyoruz. Bu yeni sistemle evimizi değiştirdik, kapıyı kapattık ama oluşturduğu tahribatı onarmakta zorlanıyoruz.

Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre gibi gavur diyarından kopya edilen bu yasalar ülkemizin canını yaktı, yakmaya da devam ediyor.

Önüne, arkasına, ortasına Türk kelimesini koyarak Türk vatandaşlarımızı oyalamaya ve uyutmaya çalıştılar, ama Kürt vatandaşlarımız  bu yasaları içine sindirmediler tabi cezasını da fazlasıyla çektiler.

Zaman içinde;

*Harf devrimi,

*Kılık kıyafet devrimi,

*Laiklik ilkesi ile inanç ve kültürümüzün anasını ağlattılar.

Hani bir laf var; “inandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmak durumunda kalacaksınız” aynen böyle bir durum insanımızın başına geldi.

Bu zulümlere seyirci kalanlar bir anlamda sıkıntıları normal gördüler, hatta taraf oldular. Benim senin gibi bir vatandaş hak adına bunları hatırlattıkları zaman tuhaf karşılanıyor.

Mesela kimse demiyor ki; “Arkadaş! 1921 Anayasasının nesi bize yetmiyordu ki Meclis feshedilip,  yeni bir anayasa yapıldı?”

Tam tersine bu haksızlığa karşı kıyam eden insanlarımızı kötülüyorlar. Mesela Şeyh Sait ve arkadaşlarını suçlayanlar İnkılap tarihinin yalanlarına inanan kimselerdir.

Neyse günümüze gelelim,

Atatürk’ü seviyor musun? Sevmiyor musun?

Laik misin? Değil misin?

Ben Cumhuriyetin çocuğuyum,

Bu ülkeyi Atatürk kurtardı

Mustafa Kemal’in askerleriyiz… gibi tuhaf tuhaf ifadeleri çok duyduk.

Yahu bu nasıl kurtuluş?

*İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy yeni Türkiye’den sürgün ediliyor, vefat edince “cenazesine kimse katılmasın” talimatı Ankara’dan geliyor,

*Vilson ilkeleri icabı orduya silah bıraktırıldığı halde 15.kolordu komutanı Kâzım Karabekir bu emre uymayan tek komutan ve gün geliyor hapse atılıyor,

*Doğu cephesinde amansız mücadele veren Kürt General Halit Beg-i Cibran idam ediliyor,

*Alay komutanı sıfatıyla talebeleriyle birlikte doğuda Sovyet Rusya’ya karşı mücadele edip esir düşen ve daha sonra Anadolu’ya dönen Said-i Nursi’ye hapis ve gözaltı geliyor.

*Sadece bizim köyümüzde 80 deli kanlı seferberliğe katılıyor 79’u şehit düşerken,  bir gözünden gazi olan babamın dedesi sağ geliyor, onun da babası şehit düşmüş.

*Düşman Ankara’nın eşiğine kadar gelmişti, Gaziantep’te, Kahraman Maraş’ta, Şanlı Urfa’da ordu yok, Kuva-i milliye gayretleriyle mücadele ediyor.

Atatürk Türkiyesi, Bizi Atatürk kurtardı gibi ifadeleri ne oluyor?

Bütün bu hakikatlere rağmen bazıları hala ileri geri konuşuyor.

Adam çıkmış hala tesettüre karşı sesini yükseltiyor. Yok efendim Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimle verdiği Eba TV dersinde başörtülü öğretmen varmış, bu bir faciaymış.

Vay utanmaz vay! Bu kadar İslam’a karşı düşmanlık besliyorsun öyle mi? sıkıysa Müslüman olmadığını söyle de vatandaş sana lanet okusun bari. Ama ne yazık ki sözüm ona cumhuriyet vatandaşı o kadar bilgisiz hale getirdi ki,  bir Laik de, örtüye karşı olan da, hatta şeraiti istemiyorum diyen de Müslüman olarak görülebiliyor.

Ama yeni nesil Kur’anı ve Peygamberini tanıyor ve bu sinsi insanların münafık olduklarını artık biliyor.   

Bu zalimlerin elinde şu anda iki enstrüman var; biri İstanbul Sözleşmesi ile kadın erkeği karşı karşıya getirerek kavga ettirmek, ikincisi Peygambersiz bir din anlayışı ile vatandaşı oyalamak. İnanın ikisine de gücünüz yetmez haberiniz olsun. Hak ve Adalet adına gece gündüz çalışıyoruz.

Kalbî, Kavlî ve Fiilî dua ediyoruz. Hiç heveslenmeyin, siz çatlasanız da patlasanız da size karşı fizikî müdahaleye tenezzül etmeyeceğiz.

Lamı cimi yok ki bu ülke Müslüman diyarıdır. Tabi ki 83 Milyon vatandaşlarımız var, hepsi Müslüman olmak durumunda değil, ama kimsenin başkasına saygısızlık yapma lüksü yoktur. Müslüman, edep sınırını zorlayan kıyafet giyen birilerine bir şey dediği yok, ama örtünen bayanın duruşu birilerinin gözüne batıyor.

Elhamdülillah bu ülkenin yönetimi, müslümanların yani asıl sahibinin elindedir, yakın zamanda İslam’ın tam tersi olup Allah’a meydan okuyan yasaları da değiştirip, Türkçülük heveslerinden kurtulduk mu, dünya o zaman ülkemin varlığını hissedecek, o gün de yakındır inşallah.

Konfederal İslam devleti de kurulacak,

Kürt meselesi de hal olacak,

BM yönetimi İlahi Öğretinin atmosferine girecek ve hayata huzur gelecek.

Durum bu, artık gerisini siz bilirsiniz.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER