Advert
Oktay ZERRİN Samsunspor Niçin Play- Off Oynasın Ki !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor Niçin Play- Off Oynasın Ki !
Oktay ZERRİN

Samsunspor Niçin Play- Off Oynasın Ki !

Son günlerde Basın' da bazı söylentiler adeta havada uçuşuyor ! Bu söylentilerden bizi daha doğrusu Yılport Samsunspor' u yakından ilgilendiren bazı iddialar var.

Zaten birçoğunuz da spor basınından okumuşsunuzdur. Güyâ, Samsunspor play- off oynayacakmış, ligler iptal edilecekmiş. Miş de  miş, muş da muş ! Yok daha neler ! Ne menem iddialar !

Yılport Samsunsor, çıkmış sahalara ve 28 oyun, 23 galibiyet, 4 beraberlik, 1 mağlubiyetle 73 puan almış, bir alttaki rakibi Manisa FK ise; 28 oyun, 19 galibiyet, 6 beraberlik, 3 mağlubiyetle 63 puan almış.

Yani; Yılport Samsunspor, en yakın rakibi Manisa FK' ya tam 10 puan fark atmış ve bir yerde hemen hemen şampiyonluğu garantilemişken; şimdi ortaya atılan play- off iddiaları ve söylentileri boşuna bir söylenti ve asılsız söylentilerdir !

Bunları ortaya atanlar kim olursa olsun; vicdanlarında  yargılanmalıdır ! Bir kere anasının ak sütü gibi; bizim çocuklar, bizim gönüllerimizin aslanlarımızın, Samsunspor' umuzun bu müktesep hakkıdır, geri alınamaz. Bırakın geri alınmayı,tasavvur bile edilemez !

Ligler; Corona nedeniyle ertelendi ki bunu da çokdoğru ve normal buluyoruz; öce sağlık, önce insan diyoruz ama yeşil sahalarda kazanılmış hakların, müktesep haklalrın da takipçisiyiz. Adalet herkese hakettiği ölçülerde dağıtılmalıdır.

Yılport Samsunspr' u ufukta bekleyen,; sicili temiz bir şampiyonluk özlemiyle doluyuz. O gün, hep birlikte;şampiyonluk şarkıları ve marşlarıyla, taşıdıkları formadaki o anlamlı armalarıyla, Yılport Samsunspor önce 1. Lig'e, ardından da inşallah bir yıl sonra yapacağı bomba transferleriyle, Süper Lig' e merhaba demenin haklı ve güzel kıvancını, onur ve gururunu yaşayacak ve yaşatacaktır bizlere !

Gün birlik olma, beraber olma, destek olma ve Samsunspor' a destek olma, sahip çıkma günüdür.  Yüksel YILDIRIM Başkan' ımız, ekibi ve Teknik Direktörü Ertuğrul SAĞLAM da zaten devamlı bu hakettiğimiz şampiyonluğumuzun hakkının yenilmemesi yönünde, gece gündüz demeden çalışmaktadırlar sağolsunlar.

Böylece; Samsunspor doğrudan, diğer takımlar da play- off oynayarak futbol ve hak mücadelesi yapmalıdır. Yoksa liglere gölge düşer. Hani ne demişler; " Yiğidi öldür ama hakını teslim et " Biz zaten bu  hakkı elde etmişiz. Yeter ki ilgili kurumlar sağlıklıve  doğru karar versinler. Vereceklerinden de şüphemiz yoktur

Şen ola Samsunsor, şen ola ! Şampiyonluğun şen ola ! Hadi dök sevinçten Samsun' u, Türkiye' yi ve dünyayı yollara !

Bu arada Corona virüsü çıkan Galatasaray Teknik Diretörü Fatih Terim ile sayın ALBAYRAK ve diğerlerine ve Fenerbahçeli oyuncuya; ayrıca tüm yurtta bu virüse yakalananlara geçmiş olsun der, şifalar dilerken; hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza da Cenab- ı Allah'tan  rahmet dileriz.

Saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert