Bülent ERTEKİN Yere Düşmekle Cevher Sâkıt Olmaz Kadr-u Kıymetten!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yere Düşmekle Cevher Sâkıt Olmaz Kadr-u Kıymetten!
Bülent ERTEKİN

Yere Düşmekle Cevher Sâkıt Olmaz Kadr-u Kıymetten!

Her zamanki gibi güncel haberleri  büyük bir merak ile izlememeye oturdum. (Oturdum dememe de bakmayın haaaa an itibari ile 10 gündür hastanede 1.76 uzanmış yatıyorum ve yattığım yerden izliyorum.(!)) Oturduk oturmasına da bir türlü sakinliğimizi, dinginliğimizi bize bırakmıyorlar.

 

Malum, İnternette kısa sürede yayılan bir görüntü sosyal medyada gündemin ilk sırasına çıktı. Yol kontrolü sırasında kendisini  yarbay  olarak tanıtarak polise hakaret ve mukavemet eden kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Sonrasında da Tabip yarbay olduğu öğrenilen kişinin İstanbul’da bir hastanede görev yaptığı belirlendi.

 

Bursa’da yol kontrolü yapan polis ekipleri, 31 Mart gecesi İstanbul’dan Balıkesir istikametine giden özel aracı durdurdu. Araçtaki kişi “Ben yarbayım kardeşim, benimle konuşurken dikkatli olacaksın” diyerek polislere kimlik göstermek istemedi. Çıkan tartışma sırasında, “Yarbay olman bizi ilgilendirmiyor” diyen polislere, “Ne demek benim yarbay olmam ilgilendirmiyor?” karşılığını verdi. Uzayıp giden tartışma esnasında bir adım geri adım atmayı bırakın aşağılayıcı ve hakaret içeren  “Benim yanımda sesini çıkartma, yarbayım ben” diye bağıran kişi, tartışmaya devam ettiği polise, “Kaç gömlek var aramızda? Maaşın kaç para, ederin kaç para?” diyerek hakaret etti, sonra da olay yerinden uzaklaştı gitti.

 

Adamlık...

İnsanlık...

Kırk yıl okunsa da olmayınca olmuyor. Bana dedelerimin o muhteşem güzel sözlerini hatırlattı.

EŞEĞE ALTIN SEMER VURMUŞLAR, EŞEK GENE AYNI EŞEK.

Yani rahmetli Mehmet dedem mealen diyor ki:

Kişinin değeri, ancak insanlık erdemleri ile artar. Düşük karakterli bir kimse, göz kamaştırıcı bir dünyalığa kavuşsa bile, yine de aşağılık kalır. İnsanlık değerinden yoksun kişi, kılık kıyafetle, ünvan ve sandalye ile değer kazanmaz. O yine bayağı ve düşüktür. O eşek,  işte bu YARBAY çakması(!)

 

Yarbay mış(!)...

Zaman zaman şirazeden çıkıyorum, yaydan çıkmış ok gibiyim. "Ulen senin yarbaylığına da" deyip yanıma aynı kafadan olduğumuza inandığım Engin ARDIÇ üstadı alıp   KARAKOLDA AYNA VAR ŞARKISINI söyletmek istiyorum. Gene fantaziler dünyasına yelken açtım değil mi? İnşaallah emniyetteki evlatlarımız koro halinde ENTEL YARBAY(!) müsveddesine bu mana  dolu şarkıyı koro halinde söylettirirler.

 

Diyo yaaa hani "ben sizin gibileri tedavi ediyorum." Valla biz de iyi aslan terbiyecisi olduğumuza inanıyoruz. Vazgeçilmez olduğunu inananları öyle bir terbiye ediyorduk ki anlatsak. Neyse. Polis evlatlarımız bıraksa da bi de biz sizi tedavi etsek.

 

Yıllarca;

bu kafa...

bu zihniyet...

bu ideoloji ile bu necip millete ve insanlarını rehabilite(!) etmeye çalıştınız. Artık bu millet yemiyor, öyle değil mi?

 

Polis evlatlarımız...

kardeşlerimiz için söylenecek tek söz, hepinizi Allah için çok seviyoruz. Yolunuza...

Hizmetinize bu tür dallamalara da önem vermeden DEVAM DİYOR ve o meşhur güzel şiir ile NOKTAYI koyuyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı