Başyazı Habercilik Öfke Ve Husumetle Değil Vicdanla Yapılmalıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Habercilik Öfke Ve Husumetle Değil Vicdanla Yapılmalıdır!
Başyazı

Habercilik Öfke Ve Husumetle Değil Vicdanla Yapılmalıdır!

Dün Samsun’da yayın yapan bir gazetenin birinci sayfasında yer alan ve Canik’te yapılan bir hizmeti eleştiren haberi Caniklileri ziyadesiyle üzmüştür.

Samsun’a yapılacak her hizmet ve her haber milletimizin huzuru, emniyeti, can güvenliği ve refahı göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Bugün bu haberde olduğu gibi hizmetin hangi kurum tarafından nerede ne zaman ve nasıl şeklinde sorgulanması, hizmetin engellenmesi ihtimalini de bünyesinde bulunduran iyi niyet taşımayan bir haksız ve adaletsiz bir durum olacağını düşünüyoruz.

Bizim için Samsun Valiliğinin önündeki hizmet ile Canik’te yapılacak hizmetin büyük Türk milletine hizmet edilmesi bakımından hiçbir farkı yoktur.

Hizmetleri Valiliğin önünden geçen yolda ölen sayısı ile Belediye Evlerinde üst geçit olmadığı için ölecek insanların sayısıyla mukayese etmek ve idarecileri bu sayılara göre hizmet yeri tercihine zorlamak mantıklı gelebilir ama vicdani bir tavır değildir.

Merak ediyoruz; haberciliği vicdanlarıyla değil de öfke ve husumetleriyle yapanlar bir hizmetin engellenmesi durumunda ortaya çıkacak can kaybının mesuliyetini taşıyabilecekler mi..

Gazetenin kanaatimize göre bu manşeti atmadan önce, trafik kazalarının aldığı canları, yaktığı yürekleri, bitmeyen acıları, söndürdüğü ocakları bir kez daha düşünmeli ve göz önünde bulundurmalıydı.

Bir şehri ve şehre hizmet edenleri harcamak bu kadar basit ve kolay olmamalıydı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER