Bülent ERTEKİN Gerekeni Yapın...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gerekeni Yapın...
Bülent ERTEKİN

Gerekeni Yapın...

Suç...

Suçlu...

Ceza...

 

Suç, kürekle polise saldırı. Bu saldırı sonucu polis kulağına aldığı kürek darbesi ile ağır yaralandı.

 

Suçlu, şizofreni bir hasta. Corono virüs nedeni ile sokağa çıkma yasağına rağmen dışarı çıkıyor. Polisler eve gitmesini ikaz etmelerine rağmen eline geçirdiği kürek ile iki polise saldırıyor.

Polis kardeşlerimiz hala Süpermenlik, Betmen'lik, Gazman'lık(Bu bizim karakterimiz) peşinde. Küreğin sivri ucu ile saldıran CAMAKO karakterli hasta ruhlu adamın saldırısına eli, kolu, kafası ile müdahale etmeye çalışıyor. Oysa; belinde devletin verdiği ve  gerekli yer ve zamanda  kullanmasını istediği silahı var. Oysa bizim supermenler hala o silahı kullanmıyor. Haaaa, bellerdeki silahlara gelince  zannetmeyin ki öldürmek için. Bu durumlarda ne yapmaları gerektiğini henüz polis okulunda iken zaten alıyorlar.

Bir diğer vahim durum ise bu saldırıya maruz kalan polis kardeşlerimizi evlerinde bekleyen eşi, annesi, babası ve evlatlarının olması.

 

Neticede her olayda polise emniyete yüklenenler biraz kendi(n)mizi kürek sapı ile saldırıya maruz kalan bu insanların yerine koyun.

 

Şiddete, her kimden ve nereden gelirse gelsin karşıyız. Lâkin bu vatanın emniyetini sağlayan kolluk kuvvetlerini de lütfen lüzumsuz bir şekilde yıpratmayalım, yıpratanlarada müsaade etmeyelim.

 

Bu arada teşkilat içinde elbette çürük elmalar olacaktır. Her müessesede oldugu gibi. Merak etmeyin zamanla onlarda temizlenir, temizlenecektir.

 

Onlar yâni güvenlik güçlerimiz maddi cihette vatanımızın huzuru, selameti, güvenliği, emniyeti için fedakârca çalışan evlatlarımız.

Bizler de manevi bekçileri olarak bol bol  dua ediyoruz ve edeceğiz.

Rabbim tüm güvenlik güçlerimizin polisimizin, askerimizin  ayağınıza ne taş, nede toz değdirsin.

Amin...

 

Selam ve dua ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri