Özhan KIZILTAN Ciao Bella Elveda Güzelim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ciao Bella Elveda Güzelim
Özhan KIZILTAN

Ciao Bella Elveda Güzelim

Türkiye’de Çav Bella olarak bilinen güzel bir marştır Ciao Bella… Elveda Güzelim.

İtalyan Faşizmi döneminde sevgilisine veda ederek savaşa katılan İtalyan Komünist Partisi’ne üye, hayatını ülkesine adayan ve bu uğurda ölümü neşeyle karşılayan onurlu gençlerin Avrupa’yı kana bulayan Hitler- Mussolini zulmüne karşı duruşudur Elveda Güzelim. Ölümden ölümsüzlük çıkaran ve ölüm fermanını kendi eliyle imzalayan nice trajik kahramanı temsil eden anlamlı bir marş. Günümüzdeki çakma solcuların yaptığı gibi kolunu sevgilisinin omuzuna dolayarak yanak yanağa söylenen bir şarkı değil, gençliğini vatanı için harcayan delikanlıların marşıdır Elveda Güzelim.

Şimdinin Türkiye’sinde vatansever gibi görünerek veya kendisinin yurtsever olduğuna inanarak ülkesinin değerlerine saldıranların, ekmek yediği çanağa tükürenlerin, Cumhurbaşkanına, dini değerlere baş kaldıranların, bilerek veya bilmeyerek Batı Emperyalizminin yeniden bitirmeye çalıştığı kalkınma hamlemiz için en büyük tehlike olarak görülen Erdoğan iktidarının yıkılması, Ateist / Deist / Narsist / Anarşist bir düzenin inşası için yazılmadı o marş… Elveda Güzelim; Yanlış bir kulvarda ilerleyip HDP, CHP, FETÖ ve bit pazarına düşmüş politikacılara verilen görevler doğrultusunda oluşturulan şer ittifakının seküler kanadının şarkısı haline gelmek üzere.

İzmir’de minarelerden yapılan Ciao Bella provokasyonu, bu ittifakın keskin kanadını sıkılaştırıp çelişkileri keskinleştirmeyi, cepheler arasındaki mesafeyi açmaya yönelik propagandası, Ateist- Deist- Anarşist ittifaka “Biz Buradayız” mesajının verilmesi için yapılmış olabilir. Planlanan İkinci Gezi eylemlerinin psikolojik hazırlığı demek de mümkündür elbette. Belki de çıkarılmak istenen bir iç savaşa giden küçük bir sol adımdır. İslam’a apaçık bir saldırı olan bu eylemle aynı günlerde Sosyal Medya’da “İslam Ahlaksızlıktır” diyen Antalyalı mason Fırat Erez’in tutuklanması gündemde yer aldı. Sanığın üzerinden Özgür Masonlar Büyük Locası kimliği çıktı. Tepebaşı 111 olarak bilinen ÖMBL, gazetelerde çıkan haberler üzerine noter kanalıyla bir açıklama yaparak o kişinin localarından ihraç edilmiş eski bir üye olduğunu açıkladı. İddia ettikleri ihraç gerekçesi ise hiç inandırıcı değil. ÖMBL, Erez’in ihraç gerekçesi olarak manevi değerlere hakaret etmesi olduğunu açıkladı. Oysa ÖMBL yapısı içinde Ateist olmak bırakın ihraç gerekçesi olmasını üye seçiminde bir kriter olarak dahi yer almaktadır. Yıllar önce Fransa’da “Grand Orient” adı verilen merkezlerine gittiğimde akşam bir ritüele katılmak istediğimi söylemiştim. Onlar da Allah’a inanan bir masonun ritüellerine katılmasının sakıncalı olabileceğini, ritüellerinin Ateizm üzerine şekillendiğini söyleyerek bu isteğimi kibarca reddetmişlerdi. Grand Orient’in Türkiye temsilcisi olan ÖMBL ise açıklamasında halkın manevi değerlerinden bahsediyor. Anlaşılan kamuoyundaki algıyı değiştirmek adına karşı algı operasyonu geliştirmişler. Gazetelere gönderdikleri noter tasdikli ihtarnameyi zamanında eski üyesine gönderip kimliğinin iadesini isteselerdi daha akılcı bir davranış olurdu. Ya da biraz daha paraya kıyıp noter belgesinin ekine o üyenin dernekten çıkarılması hakkındaki gerekçeli kararı da koysalardı mantıklı bir iş yapmış olurlardı. Akıl denilen şey bunların sadece dilinde, eyleminde değil.

Birader, bütün bunların minarelerden yapılan korsan yayınla ne alakası var diyeceksiniz. Hadi üçleme yapalım… Üç nedenden ötürü ilişkilendiriyorum. Birincisi her iki olayın da birbirine yakın tarihlerde meydana gelmesi, ikincisi İslam dinine hakaret eden Fırat Erez ile İzmir’i yöneten Tunç Soyer’in aynı büyük locaya yanı Tepebaşı 111 grubuna (ÖMBL) üye olması, üçüncüsü de Soyer’in en sevdiği marşın Ciao Bella olması ve seçim dönemi dahil birçok siyasi etkinlikte çalınmış olması.

Ne tesadüf değil mi? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mason Tunç Soyer’in en sevdiği marş İzmir’de minarelerden çalındı.

Tabii ki bu eylemin Tunç Bey ile bir alakası olamaz, olsa olsa kel alakası vardır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri