Eyüphan KAYA Yazıklar Olsun!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yazıklar Olsun!
Eyüphan KAYA

Yazıklar Olsun!

Anlatılan şu ki,  adamın birine “teres herif” denilince adam düşmüş bayılmış, tecrübeli biri demiş ki “hele gidin kulağında birkaç defa “teres, teres…” deyin uyanır,  galiba bu laf ona ağır geldi”  şimdi bizim meselemiz de bir az buna benziyor ben bu başlığı yazdım,  aslında ağır bir ifade ama hitap ettiğim adamlar ne kadar etkilenirler orasını bilemem, ben yine eleştirimi yapayım.

Kime derseniz “Yazıklar Olsun!” derseniz?

*Erken seçim meselesini gündeme getirenlere,

*Gezi ve benzeri olayların start vermesini bekleyenler,

*İstanbul Sözleşmesinden taraf bir duruş sergileyenlere,

*Ekonomik paketler açılınca kolları sıvayıp, havada paylaşanlara,

*Birisiyle zıt düşünce hemen FETÖ/PKK taraftarı olarak karşısındakini lekeleyenler Yazıklar olsun!

Gelin nedeni beraber irdeleyelim;

Malum genel seçimlerde %3 ve yukarısı oy alan partiler seçimlerde hazinden pay alırlar. O parayı almalarının sebebi parti kendince bir plan yapıp ona göre seçim kampanyası yapsın diye. Ne yazık ki bu paralar parti genel merkezlerinden kırpmak üzere herkes ondan bir pay alıyor ve taşraya gelene kadar elde avuçta az bir şey kalıyor.

Maalesef ondan sonra da vekil adaylarına pamuk eller cebe deniliyor. Halbuki vekilin seçim kampanyası sırasında para harcaması doğru değildir. Çünkü vekil seçilirse işe gidecek, işe giden üzerinde para vermez, tam tersine emeğinin karşılığını alır.

Bir parti erken seçimden bahsederse bilin ki paraları azalmış, cebini ısıtmayı bekleyenler var. Onun için “yazıklar olsun” diyorum.

Bu ülkede vadlaizm çıkaran kimseler asıl vatan haini onlardır ve bu tür kimselerin vatandaşlıktan atılması lazım bence. Ne demek, senin hükümetten, devletten bir talebin var ve sen bu talebi dile getirirken etrafı yıkıp yakacaksın böyle bir şey olur mu arkadaş!

Beş on bir şahsiyeti kırık insanların bir araya gelmesiyle hükümet ayağını denk atacaksa öyle hükümet olmaz olsun.

Ben gezi ile ilgili iki yazı yazmıştım ilk yazımda masumane yaklaştım, ikincisinde dedim ki, “bakın sizi buraya yönlendirenler orta yerde bırakacaklar bilesiniz” öyle de oldu.

Şimdi sözde vekil olan biri hem de Meclis kürsüsünde yeni “geziler hareketleri hem de daha sert geliyor” diye sözüm ona uyarıda bulunuyor, sana da senin zihniyetinde olanlara da yazıklar olsun!

İstanbul Sözleşmesi Edep, Ahlak, Kültür, Din ve Namus kavramlarını tanımadığı gibi buradan gelen bilgilerin toplumdan izini, kazımak lazım diyor,

Kızınız gece vakti tanımadığınız bir yabancı ile kapıya geldiği bir durumda “kızım nereler oluyor?” deyip sorgulamanızı yasaklarken,

Nikahsız beraberliği bir hak olarak tanıdığı halde bir çok durumda “Allahın emri Peygamberin kavli” ile evlenenleri cezalandırırken,

LGBT gibi erkek erkek evlenmesi, kadın kadın evlenmesi, küçük çocuklara sulanma anlamına gelen pedofiliyi serbest eden bu sözleşmenin arkasında durup direk ya da dolaylı olarak destekleyenlere de yazıklar olsun!

Hükümetin vatandaşa destek mahiyetinde açtığı birçok paket var, bu tür fonlardan pay alanlara, adam kayırmacılık yapanlara, projesi kabul olanlardan yüzde alanlara yazıklar olsun!

İster inanın ister inanmayın Diyarbakır’da KOSGEP dükkanı olan kimseye destek vermedi, başkasının dükkanını adres gösterene de hibe desteği verdi.

Birisiyle tartışınca bir iki söz ve ya davranış hoşuna gitmedi mi hemen sizi FETÖ’cu ya da PKK’ci damgasını karşı tarafa vurup ondan sonra rahat ratah vatandaşı hırpalayana yazıklar olsun!

Şimdi soruyorum bu insanlara yazıklar olmasın da kime olsun!

Hey dünya hey!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER