Advert
Oktay ZERRİN Kaybedilen 3 Puan, Kırılan Bir Ayak Ve Kalp !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kaybedilen 3 Puan, Kırılan Bir Ayak Ve Kalp !
Oktay ZERRİN

Kaybedilen 3 Puan, Kırılan Bir Ayak Ve Kalp !

Koronavirüs, Kovid- 19 nedeniyle; ükemizde ve tüm dünyada, binlerce insan hayatını  kaybetti ve hâlen de kaybetmeye devam ediyor !

Bu nedenle ve pandemiden dolayı; çoğu hizmetlerde bir duraklama, ertlemegibi durumlar oluştu. Bu oluşumu olumsuz  yaşayanlar arasında, futbol liglerinde top koşturan çoksayıda futbolcu ve kulüpleri de vardı.

Artık liglerin, maçların  eski havası, heyecanı kalmadı desek yalan olmaz. Zira tüm futbolcular ve kulüpler; maçtan daha çok bu salgından oldukça çok etkilendi. Çok sayıda futbolcu ve kulüp personelleri korona virüs  testine tâbi tutuldu

Yüksek ateşli ve testi pozitif çıkan futbolcu, idareci ve personel; hastanelerde tedaviye alındı ve tedavileri sonucnda evlerine, işlerine geri döndüler. Bu arada TFFSüper Lig maçlarının 12 Haziran 2020 tarihinde başlamsını, kaldığı yerden devametmesini kararlaştırdı.

Yani; futbol heyecanı, kaldığı yerden devam edecekti fakat koronavirüs nedeniyle seyirci alınmayacaktı ve alınmadı da. Alınan ilginç ve sürpriz sonuçlar vardı ilk oynan maçlarda. Daha neler vardı neler !

Meselâ; Rizespor- Galatasaray maçında; Galatasaray kalecisi Muslera' nın rakibiyle kale önündeki bir gol tehlikesini önlemek için fedakârca  topa uçması esnâsında kırılan bir ayak vardı. İşte bu kırık ayak, maalesef talihsiz ve başarılı kaleci için en azından 5, en fazla da 8 aygibi bir süreyle, artık maçlarda yer alamayacağının da bir işareti oluyordu.

Ancak; kaybedilen bir 3 puan ve kırılan bir kalp, asla kırılanbir ayaktan ve kırılan bir kalpten daha önemli değildir. Önce futbolcu, önce  insan sağlığı faktörü başta gelir. Zaten virüs korkusuyla sahaya çıkan bu fedakâr  futbolcuları bir de maalesef işte böyle üzücü sakatlılar, kırıklar, travmalar gibi arzu edilmeyen tehliklerde  bekliyor.

Samsunspor' lu Abidin de şiddetli bir topa kafa çıkarken geçirdiği beyin sarsıntısıyla, tüm Samsunspor ve camiasını üzüntüye boğmuştu. Bu vesileyle onu da anmış olduk. Futbolda  her şey olabiliyor. Ne kadar dikkat edilse de oluyor bu tür olaylar.

Galatasaray' ın ezeli rakibi Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve olayın yaşandığı yerin  takımı Rizespor ve daha çok sayıda kulüpler, kaleci Muslera' ya  geçmiş olsun dileinde  bulundular.

Bizler; maalesef spor kardeşliği ve dostluğunu ancak böyle üzücü olaylarda hatırlıyoruz. Oysa ki futbol kardeşliği, spor kardeşliği her yerde ve  her zaman örnek teşkil etmeli. Yoksa; sahalardaki veya saha dışındaki gergin ortamlar, kavgalar, didişmeler hiçbir takım ve  kulübe fayda getirmez ve zararı sadece kendilerine olur !

Bu duygu ve düşüncelerle; bu akşam oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final maçında; İstanbul Kadıköy' deki Fenerbahçe- Trabzonspor Yarı Final maçının, dostluk ve centilmenlik havasında geçmesini, hakedenin kazanması dileğiyle; Muslera' ya ve bu maçta sakatlanan  diğer takım arkadaşlarına geçmiş olsun diyor, tüm takımlara başarılar diliyor ve yazımı şu sözle tekrar ederek bitiriyorum :

"Hiçbir 3 puan; kırılan bir ayaktan, kırIlan bir kalpten daha önemli değildir !

Saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert