Eyüphan KAYA Matiz Kimin İdolü Acaba?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Matiz Kimin İdolü Acaba?
Eyüphan KAYA

Matiz Kimin İdolü Acaba?

Bu ülkenin gençlerine yumuşak adamları, pasif zihniyetli, gey ve lezbiyenleri örnek gösteren, helal haram kavramından bağımsız yaşayan kimseleri ön plana çıkaranlardan Allah razı olmasın.

Birkaç ay önce Kültür Turizm Bakanlığı Aleyna Tilki’yi rol/model genç olarak 30 kişi arasında gösterdi, yetmedi ÖSYM sınav komisyonu da Asıl adı Fatih Karaca olup, Anadolu kültüründen gelen ismi elinin tersiye iten, ne anlam geldiğini bilemediğimiz “Mabel Matiz” ismini kullanarak yaşadığı kompleksi bir derce kendince onarmaya çalışan birini gündemimize getirdi.

Neymiş efendim şarkı/türkü metninden bir alıntı alarak onunla ilgili yorum isteniyor, soru soruluyor YKS sınavında.

Geç bunları geç! aslında bu soruyu hazırlayan adam/adamlar gençliğimizin azgın bir düşmanıdır. Bilim, hikmet ve marifet modelleri dururken gençlerimize topçu popçu kimseleri model göstererek kısa yoldan köşe dönmelerini tavsiye ediyorlar.

Adının geçtiği soruyu duyunca sizinle dalga geçercesine YKS yerine YSK yazarak twettirde paylaşım yapan bu yabancı ruhlu kimsenin eserini Türkçe sorusu olarak sorarken hiç yüzünüz kızarmadı mı?

Allah canınızı alsın! siz hangi dünya devletinin paralı piyonlarısınız?

Bu ülke insanından ne istiyorsunuz? LGBT dostlarına neyin karşılında devletin kapılarını açıyor, onlara göz kırpıyorsunuz?

Bu mahluk acaba hangi gavuru model alarak Mabel adını kendine yakıştırdı, soy adına da çok sarhoş anlamında Matiz koymuş.

Behey zalimler, behey gafiller, behey hainler! siz nasıl bu topluma bu kadar hakaret edip, bu kadar zulüm yapabiliyorsunuz.

Niye “Kim bir milyar ister” programında tüm soruları cevaplayan, Arda Ayten’i, o kitap kurdu gençten bir örnek vermiyorsunuz? İstiklal Marşının on kıt’asını ezbere okuyan o delikanlı.

Neden Yusuf İslam’ın hayatından/parçalarından örnekler vermiyorsunuz?

Neden uluslar arası alanda ilim sahasında derece gösteren gençlerimizi örnek vermiyorsunuz.

Kılık kıyafeti faul,

Yaşam tarzı ile faul,

Çalışma alanı açısından faul,

Fatih olan ismini beğenmeyen, çok sarhoş anlamını taşıyan Matiz soyadını seçen bir kimsenin şarkı türküsünü edebiyat sorularına konu etmekten utanmadınız mı?

İlgililere yetkililere soruyorum bu soruyu soran komisyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haklarında bir soruşturma açacak mısınız?

Hükumete soruyorum inanç ve kültürümüze düşman olan bu kimseler devletin mekanizması içinde ne arıyorlar?

Bence ülke gençliğine bu tür insanları adamdan sayıp model göstermemeliyiz.

Daha önemli bir soru, bu devlet 1920’de Çanakkale ruhu ile oluşan devlet midir? Yoksa 1924 anayasası ile Anadolu insanını darağacında sallandıran devlet midir? Bir türlü hala o zalim ve gaddar, halk düşmanı devletten kurtulamadık mı? O zaman Başkanlık sistemini ne diye getirdik?

Yeter, yeter, yeter!

Bukalemun gibi sinsi gavurların bu haklı parmağında oynatmalarına artık fırsat vermeyin!

Devleti çakal çukalın elinden kurtarın,

Bu halkın devletini değerleri ile barışık hale getirin,

Bu halkın tarihini, kültürünü beğenmeyen, anne babasının kendisine verdiği ismi reddedip, soyadını bile değiştiren soytarı kimseleri gençlerimize rol model gösterme fırsatını birilerine vermeyin.

Eleştirim arkadaş!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER