Zuhal GÜNDÜZ El-Cevabu Ahmakü’s Sükut!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
El-Cevabu Ahmakü’s Sükut!
Zuhal GÜNDÜZ

El-Cevabu Ahmakü’s Sükut!

Bilirsiniz ekranda adları anılmamaya başladı mı gündem olabilmek için insanların değerlerine, kutsallarına dil uzatan kendini bilmezler her yerde olur.  Bunlar medyatik olayım, para kazanayım diye her türlü hale girerler. O hallerden biri geçenlerde Hülya Avşar’ın sayesinde yaşandı.

 

Bizlerde bu kendini bilmez, fütursuzca insanların dini değerlerine saldıran, saygı yoksunu şahsın kısa da olsa emeklerinin karşılığını verelim dedik.

 

İnançları gereği (siz inanın ya da inanmayın adı üstünde inanç) çarşaf giyip peçe takanları öcü olarak tanımlayan bu şahıs (devamlı adını tekrar etmek istemediğimden) esasında şuan yaşıyor olduğumuz bir çok durumun nedenini bizlere sunuyor.

 

Şöyle ki;

Bu şahıs inancı gereği giydiği kıyafet üzerinden insanlarla dalga geçerken İslamiyet’e düşmanlığını, kinini, kendi inandığı dışında inanca sahip her insanı öcü olarak gördüğünü alenen ilan ediyor. Yazık! Bunu da ikinci yazık ki hadsizce çocuğu üzerinden yapıyor!

 

“...Kızım korktu öcü gibi....” O çocuğa nasıl anlatıldı ki o peçeli insanlar onları gördüğünde o şekilde tepki verdi. Anne olan birinin çocuğunu kendi gibi inanmayanlara düşman etmesi üstüne bunu alay konusu yapması ne kadar acınası.

 

Tez zamanda bu şahısın düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne saygı yönünde bir uzman desteği almasını öneriyor, peçeli olmadığım halde inanan inanmayan tüm insanların hayrına bunun ücretini karşılamayı kabul ediyorum. (Adım soyadım yazı da mevcut. İletişime geçebilir kendileri.)

 

Denilecek çok söz oluyor bazen ama gereği olmuyor. Ne dersen de karşındakinin anladığı kadar oluyor dediğin ve o karşında ki anlamaya müsait bir beyine sahip olmayınca sözün de israfta kalıyor. Daha fazla söz israfı yapmama adına yazımı kısa tutuyorum.

 

Bu ve bunun gibi din ve düşünce özgürlüğünden bir haber, insanları ötekileştiren, insanların inançları gereği giydikleri kıyafetlerle dalga geçen kendini bilmezler her zaman olacak.

O her zamanlarda kısa tutacağız onlara söyleyeceklerimizi;

“ el-cevabu ahmakü’s sükut!”

Ahmağa verilecek cevap susmaktır!

Ahmaklardan özgürleşmiş bir dünya duasıyla... Saygılar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mad     0000-00-00 Arapça bilsen iyiydi...
GALERİLER