Zuhal GÜNDÜZ Sayın Gül Eski Dost Düşman Olmaz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sayın Gül Eski Dost Düşman Olmaz!
Zuhal GÜNDÜZ

Sayın Gül Eski Dost Düşman Olmaz!

 ‘Vefa’ İstanbul’da  yalnızca bir semt adı mıydı?...

Bir önceki Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül;” Türkiye geriye gidiyor kaygılıyım.” demiş. Bu süreç de bu demeci vermesinde ki amaç ne ola ki?

Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı olan 1950 doğumlu Gül bey, Türkiye Cumhuriyetinde yakın dostlarının desteğiyle (adı lazım değil baş harfi Sayın Tayyip Erdoğan) Cumhurbaşkanı, Başbakan, Dışişleri Bakanı vs. görevlerini yapmıştır.

Ahir ömründe anayasal olarak gelebileceği en üst makamlara gelmiş olan  Sayın Gül’ün halen beklentisi nedir? Kendisi neden bu tarz üstü kapalı açıklamalarda bulunma ihtiyacı hissetmek de ve neden biz halen onu dinlemek zorunda bırakılıyoruz diye kafam da deli sorular döne dursun...

Evet her ülkede olduğu gibi Türkiye de bir takım hatta bir kaç takım sıkıntılar var. Bunu kimse inkar etmiyor ki. Bunları gidermek için Tayyip bey gece gündüz çalışırken üstüne bir de dost bildiği bu insanlarla uğraşıyor. Eski dostlar çekilin bir fırsat verin hele de işine baksın adam. 

 

Türkiye için kaygısını dile getiren Gül beye kendisi ülkeyi idare ettiği zamanlarda her şey dört dörtlük müydü de şimdi masumane, samimi ülke için kaygısını dile getirmek de bir sormak lazım.

Hem niye geriye gidiyor Türkiye? Onu da söylesin buyursun. Kendisi yönetmediğinden mi? En yakın dostu, geldiği makamlara gelebilmesinde ciddi emeği desteği olan Tayyip bey şu an Cumhurbaşkanı olduğundan mı? O becerdi her şeyi yaptı ekonomi, dış ilişkiler vs hepsi harikaydı. Tayyip bey gelince bunların hepsi geriye gitti ve şu an o çok kaygılı öyle mi!

Yapmayın lütfen yapmayın!

Aklımızla oyun oynamaya kalkmayın!

Şahsen Miyopum ama kör değilim!

Emin olun bu millet de kör değil!

Tartışmalar olur dostlar arasında ayrılıklarda zaman zaman tamam orasına bir şey denilemez. Tamam da bunların hiç biri vefayı unutmamıza sebep olamaz, olmamalı. Bu nasıl bir tavırdır, bu nasıl bir yaklaşımdır. Cesaretle açık açık yazın yazacağınız ne varsa cevabı verilsin. Böyle kaçak dövüşe gerek var mı?

 

Tayyip beyin en büyük talihsizliği ne biliyor musunuz söyleyim ben size;  Sizin gibi dostlarının olması. Doğru okudunuz öyle yazdım sizin gibi dostlarının olması. İnanın şu her yapılan iyi şeye saldıran muhalefetten bile bu kadar çekmedi sizden çektiği kadar o.

 

Dün siz varken her şey çok güzeldi. Tayyip bey iyiydi candı, kalpler kalplerdi her yer. Ne oldu şimdi de birden bire kötü oldu? Söyler misiniz Tayyip beyin sizin için yapabileceği ne var daha? İnanın Türkiye de sizi oturtacağımız daha üst bir makam kalmadı. Çekilin hele da bir kenara normal vatandaş gibi olun. Çok mu zor bu?

 

Bakın dünya kadar donanımlı, vatan sever genç insan var bekliyor bunların hepsi millete hizmet için. Onlara fırsat verin. Siz yıllarca yaptınız yapacağınızı bu millet yaptıklarınızı unutmaz zaten bırakın da genç kanlarda meydanda kendilerini gösterebilsin. Bırakında onlarda söz sahibi olsun milleti temsil edebilsin. İlla ben bir şeyler diyeceğim evde normal vatandaş gibi ailemle torunlarımla oturup emekliliğimin keyfini çıkaramam derseniz de e ne diyelim ona da tamam.

Sıkıntılı gördüğünüz durumları gerekçe ve çözüm önerilerinizle samimiyetle gidip Tayyip bey’e iletin. Bunun için böyle demeçlere falan gerek yok ki. Tayyip bey durumuna, konumuna bakmadan herkesi makamında ağırlıyor zaten. Ki siz önceki dönem Cumhurbaşkanı onunla da dost olan (en azından bizim gördüğümüz buydu) insanlardansınız.

Söylediğiniz de yapılan değerlendirmeler sonunda fikirlerinizin tamamı ya da bir kısmı kullanılır ya da hiç kullanılmaz bilemeyiz elbet, illa söyleyecekseniz söyleyin gidin yanına milletimiz için söylemiş olun, içiniz rahat etsin. 

Amaç üzüm yemek ise tabii ki. Yok amaç Tayyip beyi alaşağı edip yerine geçmek ise kusura bakmayın ona bu millet izin vermez! Yanlış anlaşılmasın sakın Tayyip bey dört dörtlük bu ülkeyi yönetiyor hiç hata yapmıyor da demiyorum. Lakin şu an ondan daha iyi yönetecek donanımda, kabiliyette bir kişi daha yok. Net bir şekilde ifade ediyorum bir kişi daha yok. Adamın duruşu bile yetiyor kabul edin ya da etmeyin var olan gerçeklik sizin kabulünüze bağlı değil.

 

Şunu da ekleyeyim hemen bu milletin başarısı salt yönetenlerinden olmadı hiç bir zaman. Öyle olsa Allah (cc.) korusun ne idareciler, ne ihtilaller gören bu millet bugünlere gelemez yok olur giderdi.

Bu milletin başarısı; İmanından, İnancından, Vatan,  Millet, Devlet, Bayrak sevgisinden...

Dediğim gibi yoksa ne acılar yaşadı saymaya başlasam cilt cilt kitap olur. Üniversitelerde ders diye okutulur.

Hadi yazayım bazılarını unutanlar için;

Genç kızlarımız inançları gereği örtündükleri için ne eziyetler çekti... Eğitim öğretim hakları ellerinden alındı... Üniversitelerinin önlerinde örtülerinden çekilip yerlerde sürüklendiler. İkinci sınıf vatandaş muamelesi gördüler. Kamusal alan saçmalığı içinde örtünemezsin denilerek nice eğitimli insanımız görevinden ihraç edildi.

Vatan için gözünden sakınıp büyüttüğü oğlunu asker eden analar oğullarının yemin törenine katılamadı.

Nenelerimiz, dedelerimiz Kuran-ı Kerimi gizli gizli okudu. Evler basılıp Kuran-ı Kerim okuyup Namaz kılıyorlar diye insanlarımız öbek öbek toplanıp götürüldü bir daha getirilmedi.

Ülkücü diye hain ilan edilip hapishaneye atılanlar mı ararsın, Ezanı Türkçe okutanlar mı ararsın ne ararsan bulursun...Yaşadık bunların hepsini.

 

Hepsine gelinceye kadar bu ülkede Cennet Mekan Sayın Adnan Menderes gibi kibar, insancıl, dürüst, çalışkan bir Başbakan idam edildi. İpinin parasını dahi ailesinden alacak kadar alçaldılar.

Tüm bunlara yaşayıp halen ayakta duruyor umut oluyorsa tüm Müslüman coğrafyaya Türkiyem bu Allah’ın (cc.) yardımından ve merhametinden başka bir şeyle değildir.

Tayyip bey çalışıyor evet ama bu güç ondan değil ona bu gücü veren Yaratan. Yoksa bu kadar koşturmaya, uykusuzluğa nasıl dayanır insan. Sorsanız en son kendisi için ne yaptığını hatırlamaz çünkü yıllar yıllar öncedir. O da zaten bunun farkında her daim şükürle onun rızasını kazanma yolunda olduğunu söylemekte ve göstermekte.

 

Bu şartlarda yeniden Gül beyin demecine dönersek affedin hiç de samimi gelmedi bana.

Şimdi vakit bu demeçlerle gündemi değiştirme vakti değil iş yapma vakti.

 

Tayyip beyin karşılık beklemeden ona destek olacak, onu yarı yolda bırakmayacak, insanlara ihtiyacı var. Umarım onları görür ve o şekilde yoluna devam eder. Aksi bu şekilde eski dostların demeçleriyle gündem meşguliyeti ve Türkiyeye zaman kaybettirmeden başka bir şey olmaz.

 

O zaman Sayın Güle; “Eski dost düşman olmaz. Destek olmuyorsanız köstek de olmayınız da Türkiye için olan kaygınızda ki samimiyetinize ortak olalım.” diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.

Saygılar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER