Advert
Oktay ZERRİN 31 Ağustos Okul Kararı Doğru!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
31 Ağustos Okul Kararı Doğru!
Oktay ZERRİN

31 Ağustos Okul Kararı Doğru!

Şimdi hiç kimse; pastırma sıcaklarından, yok tatile çıkmaktan, Ağustos' ta da okul mu başlarmış , görmüyor musunuz virüs ortalıkta kol geziyor gibi basit ve komik söylentilerde bulunmasın !

Virüsten zaten bu pandemi sürecinde; başta esnaflarımız, iş  insanları, çok sayıda kurum ve kuruluş maddî zarar gördül. Harç borç ayakta durmaya çalışan esnaflarımız; işyerlerinin kiralarını ve çeşitli aidatlarını ödeyemez duruma geldi.

Okullar, öğrenciler ve öğretmenler, eğitim ve öğretim mağduru olup; uzaktanve evden, dijital ortamalrda eksiklerini kısmen de olsa giderebilmeye çalıştılar. Yani; iş sadece esnaflarla ilgili değil; boyutları nı da bayağı aşan bir profil çizdi.

Okuların 31 Ağustos' ta eğitim ve öğretime başlama kararı; bence zaten uzun bir sürece dayanan eksikliklerin telâfi edilebilmesi açısından olumlu bir karar. Evet, elbette ki virüs var ülkemizde ve dünyada fakat; yine de en az hasarla, virüsü, salgını önemli bir oranda azaltma başarısı gösteren bir ülke olduğumuz da âşikâr !

Bu demek değildir ki; virüsü yendik, artık hiçbir risk ve tehlike yok değil ! Biz; ülke olarak yine her türlü tedbiri alacağız mutlaka. Yoksa; Allah göstermesin, olayı savsaklarsak, işi ciddîye almazsak, işimiz çok zor olur !

O yüzden; okullarımızda her türlü hijyen ortamı alınmalı, çocuklarımızın geleceği riske uğratılmamalıdır ! En küçük bir ihmalde; bu riskin bedelini sonra ağır öderiz. Ben; şahsen bir eğitimci olarak; devletimizin bu riskleri en aza indirebilmek için şimdiden âcil önlemler alacağına güveniyorum.

Yoksa; hayat devam eder  ve  hiç durmaz ! Virüs var diye; ömür boyu, öyle hiçbir şey yapmadan, miskin miskin oturursak; biz asla bu işin altından kalkamayız ama cesur olmanın yanı sıra; maskelerimizi takarsak, mesafelere dikkat edersek, sanırım bir nebze de olsa başarabiliriz diye düşünüyorum!

O halde; herkes; A' dan Z' ye herkes; kendine düşen görev ve sorumluluklarının bilincinde olarak kolları tez elden sıvayıp, toplumda ve ülkedeki birlik ve beraberliklere başarılı ve sağlıklı imza atmalıdır ve atacağımıza  inanınıyorum !

Bir kişi bile; kurallara riayet etmezse; bilsin ki virüsün daha tez çoğamasına hizmet ediyor demektir !

Virüssüz, risksiz, sağlık ve huzur dolu, ekonomisini özellikle de esanaflarımız için olumlu  bir yöne kanalize edebilmek düşüncesiyle; yeni eğitim ve öğretim yılının , şimdiden hayırlara vesile olmasını dilerim.

Saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert