Adnan ÖZ Samsun’dan İki Şampiyon Birden Çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’dan İki Şampiyon Birden Çıktı!
Adnan ÖZ

Samsun’dan İki Şampiyon Birden Çıktı!

Samsunspor ile Çarşambaspor TFF’nin aldığı karar sonucunda şampiyon oldular ve bir üst lige çıktılar. Gerek Samsunspor gerek Çarşambaspor oynadığı oyun ve aldıkları puanlarla zaten şampiyonluğu tabiri caizse analarının ak sütü gibi hak etmişlerdi.

Çünkü iki şampiyon takımımızda açık ara öndelerdi. Hatta Çarşambaspor şampiyonluğunu ilan etmiş ve Play-Off oynayacaktı. Samsunspor ise iki maç daha kazansa matematiksel olarak da şampiyon olacaktı.

Biz, ligler oynansın Samsunspor rekorlar kırarak şampiyon olsun istiyorduk ama 2. ve 3. Lig’deki kulüplerin ekseriyeti oynamama yönünde görüş bildirdi ve liglerin oynanmamasına karar verildi.

Samsunspor için de Çarşambaspor için de bütün spor otoriteleri kesin şampiyon olur gözüyle bakıyordu. O yüzden bizim gönlümüz çok rahat.

Çarşambaspor, Kenan Yelek hocayla yakaladığı bu başarıyı sürdürüp 2. Lig’e de çıkacaktır diye düşünüyoruz. Yeter ki, yeterli destek görebilsinler. Umarız Samsunspor ile Çarşambaspor pilot takım anlaşması yaparak Çarşambaspor’un üst liglere çıkmasına katkı verir çünkü liglerde yüksek hedefler koyan Samsunspor alt yapı hedefi olarak da yüksek hedefler koymaktadır. Bu gençlerin Samsunspor’da direk oynaması kolay olmayacaktır.

Yetiştirdiğimiz oyuncuların tecrübe kazanması için pilot takımlara ihtiyaç olacaktır. Bu pilot takımlardan birisi neden Çarşambaspor olmasın? Hatta Samsun’dan başka takımlar neden profesyonel liglerde olmasın? Umarız öyle olur.

Samsunspor seneye 1. Lig’in en avantajlı takımı olacaktır çünkü alt ligden geliyor, çünkü borçsuz geliyor, çünkü oyuncular dinlenmiş olarak geliyor, çünkü Samsunspor büyük hedefler için geliyor ve en önemlisi de büyük taraftarının büyük coşkusu ve desteğiyle geliyor. Umut ediyoruz ki ortalama 15 bin taraftar maçlarda yerini alacaktır.

Pazar günü İstanbul’da Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın yatında Başkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve teknik ekip ile bir toplantı yaptılar. Büyük bir ihtimal transfer edilecek oyuncuları ve önümüzdeki sezonu konuşmuşlardır.

Yabancı oyuncu tercihlerimiz doğru olur ve oyunculardan maksimum verim alabilirsek bu kadro ile bile çok rahat şampiyon olabiliriz diye düşünüyoruz ama Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın açıklamalarına bakılırsa birkaç yerli oyuncu da almayı hedefliyorlar.

Artık heyecan ile alınacak oyuncuları ve yeni sezonu bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki sezonda yine Çarşambaspor da Samsunspor da şampiyon olur da çifte şampiyonluk yaşarız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER