Cahit KURBANOĞLU Ulaşımda İnsanlığın Vazgeçilmezi Hızlı Tren
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ulaşımda İnsanlığın Vazgeçilmezi Hızlı Tren
Cahit KURBANOĞLU

Ulaşımda İnsanlığın Vazgeçilmezi Hızlı Tren

İşte insanlığa hizmette hepimizin vazgeçilmezi bu ulaşım aracı mucize olarak bize geldiğini bakınız Ayet-i Kerime nasıl bildiriyor.

“Onlar için bir delil de, insan neslini, dolu gemilerde taşımamız ve bunun gibi daha nice binekleri onlar için yaratmış olmamızdır.” (42/41-42)

Buharlı ve elektrikli tren

Ayet-i Kerime’ye göre görüyoruz ki insanlık, mucizelerden istifade ederek teknolojinin, o alanında zamanla çok önemli atılımlara sahip olmamız mümkün olacaktır.

Nasıl olacağını sorgulamak için bunları yazıyoruz. Mucize olan toplu ulaşım aracı tren, bize mucizelerin ışık tuttuğu şekilde donatılırsa, elektrik enerjisini güneşten, rüzgar enerjisinden ve trenin ulaşım esnasındaki rüzgârını enerjiye dönüştürerek kullanırsak, mükemmel bir ulaşım imkanına kovuşmuş oluruz.

Ülkemizde hızlı tren taşımacılığı Allah’a şükür AK Parti hükümet döneminde oldukça hız kazandı. Anavatan Parti döneminden bu döneme nereden nereye geldiğimizi de görmemezlikten gelemeyiz.

İnşâallah tamamlanırsa Ankara’dan Sivas’a hızlı tren 2 saatte ulaşacaktır. Uçaktan daha hızlı bir ulaşım sağladığı ortada iken, bu mucize sanatın İstanbul’umuza kazandırdıklarına göz mü yumalım.

Artık Marmaray Asya’yı Avrupa’ya bağladı. Bu ecdadımızın bir projesidir. Ta Osmanlı İmparatorluğu döneminde planlanmış, yeni gerçekleşti. Bizim iftihar kaynağımızdır. Daha iyi kullanım alanları bulmasını da arzu ediyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER