Advert
Oktay ZERRİN Kısır Döngüler Samsunspor'a Zarar Verir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kısır Döngüler Samsunspor'a Zarar Verir!
Oktay ZERRİN

Kısır Döngüler Samsunspor'a Zarar Verir!

Samsunspor' un bugüne dek başınane geldiyse hep bu kısır döngülerden, adam kayırmalardan, başarıyı sahiplenme yerine, kıskançlılıklardan, çekememezlikten ve en önemlisi de birbirimizi hep yanlış anlamaktan, algılamaktan gelmiştir !

Birbirimizi sevgi ve saygıyla kucaklamak, birlikten dirlik doğar düşüncesiyle değil de hep şahsî düşünmekten, takım, kulüp, yönetim anlayışını sadece ve genelde menfaat ilişkileri i üzerine planlamaktan; maalesef bu kısır döngülerden, bu iç çekişmelerden ve hiç uğruna kavgalaran, çatışmalardan, başarıya tam mânada  odaklanamıyoruz !

Yüksel Yıldırımdönemi ile; Yılport Samsunspor, adeta birşahlanış dönemine girmiş ve bugün hepimizin de gördüğü gibi, 2. Lig A Grup' ta; en yakın rakibimiz olan 63 puanlı Manisa FK' YI 73 puanla ve Şampiyon olarak, PTT 1. Ligi' ne  yükselme başarısı göstermiştir.

Böyle bir takım; bırakın eleştirilmeyi, sadece ayakta alkışlanır. Alkışlayın bu takımı elleriniz acıyana kadar; şiirler, marşlar yazın, şampiyonluk mücadelesine hep birlikte sahip çıkıp omuzlayın !

Yüksel Yıldırımdöneminden önce; bu takımın ve kulübün yaşadığı travmaları, çileleri,  transfer tahtasının uzun süre kapalı oluşu nedeniyle, transfer yapamayışını hatırlayın! N e  zor günlerdi o günler. Ayakta kalabilme, var olabilme mücadelesinin acı ve hüznlü bir tablosuydu.

Dahası da vardı; kulübün bu ekonomik sorunlardan, dev gibi birikmiş borçlarından, kulübün kapanma tehlikesi az yaşanmadı.Oysaki bu şehrin gerek yurt içi gerekse de yurt dışında çok sayıda dinamikleri vardı.

Ancak; bir kısmı yardımve dostluk elini uzatırken, yine bu desteklerin ne kadar yetersiz olduğuna hepimiz şahit olduk.Şimdi tüm bu geçmişte yaşanılan maddî ve mânevi sorunları görmezden, duymazdan gelmek, bizlere yakışmaz  ve hiçbir şey de kazandırmaz !

Yâni  demek istediğim; arkadaş, durmadan şikâyet edip sızlanacağına; takıma yardımcı ol!Yardım edemiyorsan bari yanında  ol. Sadece  şahsî egoları tatmin etmek için, devamlı kulübü dışlayıp, güzel günlerin başlangıcına çelme takma, engel olma. Dik dur, bu ilin takımına sahip çık !

Aksi takdirde; bu kısır döngülerden; bu göze hoş gelmeyen tavırlardan zarar görür Samsunspor. Buna alet olma, zemin hazırlama, uyuma ! Ve de hiç unutma ki; Süper ig'e giden yolda ilk adımı attık, ikinci adımda inşallah Süper Lig mücadelemize destek ver.

Yılport Samsunspor' un başarısızlığını değil, başarısını konuş ve buna gör kendini dinamik tut, tâviz verme.

Sen, ben, biz, hepimiz eğer bu takıma sahip  çıkmaz isek; yarın herhangi bir başarısızlığında dövünmeye, sızlanmaya, nazlanmaya ve de timsah gözyaşları döküp, ağlamaya hakkın olmaz

Saygılarımla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert