Adnan ÖZ Samsunspor’un Transfer Politikası!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor’un Transfer Politikası!
Adnan ÖZ

Samsunspor’un Transfer Politikası!

Samsunspor’un bu sezon transfer politikası taraftarı hayal kırıklığına uğratıyor çünkü Samsunspor 2. Lig’deyken neredeyse 1. Lig’in kadrosu kurulmuştu. Bu sezon için sadece küçük dokunuşlar ve yabancı oyuncular alınacak ve Süper Lig kadrosu oluşacaktı.

Bu sezon için alınan yabancı oyuncuların Süper Lig’de de kadroda yer alabilecek kalitede olması bekleniyordu. Yani hiç olmazsa Süper Lig’e çıktığımızda kadronun yarısı Süper Lig’i taşıyabilecek oyunculardan oluşacak diye bekleniyordu.

Böyle düşünmek için de haklı gerekçeler vardı. Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım “Yabancı oyuncular Samsunspor’a gelmek için can atıyor. Görüşmeler devam ediyor. Sezon sonunu bekleyin” diye açıklamalar yapıyordu.

Tabii ki herkes gibi bizler de ümitlendik. Başkanın açıklamalarından genç, istikbal vadeden ve yetiştirip satabileceğimiz yabancılar alınacak diye düşünmüştük.

Ama maalesef düşündüğümüz gibi olmadı. Yabancı tercihlerine ve sürece bakıldığında hiçte öyle hazırlık yapılmış bir durum varmış gibi durmuyor.

Bir tek Karadağ’lı 26 yaşındaki Vukan Saviçeviç çalışma sonucu alındı gibi görünüyor. Onun da Samsunspor’a katkısı olsa bile satışı mümkün olur mu bilemiyoruz çünkü her şeye rağmen kendisini gösterememiş ve Polonya Ligi gibi Avrupa’nın vasat bir liginde görev alabilmiş bir oyuncu durumunda.

İkinci yabancımız ise 25 yaşında Fransız bir solaçık. Oda kendisini gösterememiş olacak ki İsrail’in vasat takımlarından birisinde oynuyor ve çıktığı 44 maçta 11 gol 1 asist yapabilmiş.

Sayın Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Transferde en sessiz fakat en aktif kulübüz. En az 60 oyuncu ile görüştük. Fakat iyi oyuncular 1. Lig’e gelmek istemiyorlar. İyi oyuncuyu ancak ikna ederek alabiliyoruz” diyor.

Zaten bu iş böyle oluyor. Ya yıldız adaylarını bulup getirirsiniz ya da yıldız olma ihtimali kalmamış oyuncuyu alırsınız ya da yıldız olmuş ve futbol hayatının sonuna gelmiş oyuncuları getirirsiniz.  Bu üç futbolcu tipinden birisini tercih edersiniz ya da güzel bir harmanlama yapar hem bugünü hem de yarınları kurtarırsınız.

Oysa Afrika’da biraz çalışma yapılabilse çok ucuza oyuncu alınabiliyor. Buna iyi örnekler var.  Aminu Umar da buna iyi bir örnekti. Neredeyse bedavaya Samsunspor’a gelmişti.

Şunu biliyoruz Samsunspor artık Sayın Yüksel Yıldırım’ın takımıdır ve istediğini yapma hakkına sahiptir. İsterse hiç transfer yapmaz, isterse takımı ligden çeker ya da kulübü alır başka bir şehre götürür ama o da biliyor ki taraftar olmazsa bu işin bir albenisi olmaz.

Biz de Samsunsporluyuz onun için nasıl yapılan güzel işleri destekliyor ve seviniyorsak, yapılan yanlışlara da üzülüyoruz. İnşallah Sayın Başkan, teknik ekip ve bu kadro bizi Süper Lig’e taşıyacaktır!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER