Adnan ÖZ Yarım Golcü Samsunspor’u Şampiyonluktan Eder Mi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yarım Golcü Samsunspor’u Şampiyonluktan Eder Mi?
Adnan ÖZ

Yarım Golcü Samsunspor’u Şampiyonluktan Eder Mi?

Hani deyimlerimiz vardır ya “ Yarım doktor insanı sağlıktan, yarım din adamı da insanı dinden eder.” diye. Samsunspor’a yapılan transferlere bakıyoruz da tabiri caizse henüz tam bir golcü alınmadı. Alınan iki kanat oyuncusunun gollerini izledim. İkisi de tipik kanat oyuncusu. Genelde içeri kat edip ters ayakla vurup gol atmışlar. Stoperde bolluk var, orta sahada bolluk var. Yeni yapılan transferlerle kanatlarda da bolluk olacak fakat iki golcümüzü göndermişken ve takımda tam bir golcü yokken o bölgeye henüz bir transfer yapılmadı. “Alınan kanat oyuncuları o bölgede oynayabilir” diye düşünülüyorsa devşirme topçunun ne kadar faydalı olabileceği soru işareti değil mi?

2011 yılında Süper Lig’e yükseldiğimizde o günkü yönetim bir karar almıştı  “ Yurt içinden yabancı transferi yapmayacağız” diye. Nedenini sorduğumuzda aldığımız cevap “Kaşarlaşmış oyuncu istemiyoruz” olmuştu.

 Oyuncuları “Kaşar” diye nitelemek ne kadar doğru bilemiyoruz ama oyuncu kaliteli ise 35 yaşında bile alıcısı oluyor. Burak Yılmaz örneğinde olduğu gibi. Bir oyuncu 30 yaşına geldi diye illa “Kaşar” olacak diye bir şey yok. “Kaşarlık” yapan oyuncu için yaşın bir önemi yok. Bunu her yaşta yapabilir.

Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım sosyal medya hesabından “Adım adım hedefe gidiyoruz. Bizim de bir bildiğimiz var. Biz süper ligde değiliz ki, çok iyi oyuncular neden Samsunspor’a gelsin ki? Avrupa da o kadar dünya takımı duruyorken” diyor

Sayın Başkan, ben Samsunspor’un mevcut kadrosunun bir kaç takviye ile Süper Lig’e çıkacağına inananlardandım fakat golcüler gidince o bölge doldurulmadan bu işin zor olacağını düşünmeye başladım. Biz istiyoruz ki Samsunspor geçen sezonun ikinci yarısında olduğu gibi lige tabiri caizse gümbür gümbür başlasın ve öyle devam etsin. Lig başlayıncaya kadar takım tam kadro oluşmuş olsun.

Ama biz taraftarız meselelere taraftar gibi bakıyoruz. Sayın Başkan işin zorluklarını yaşayan kişidir. Yabancı oyuncular illaki yurt dışından gelecek diye bir düşünce de olmasalar hazır Türkiye’ye gelmiş onlarca yabancı oyuncu var ama onlar Samsunspor’da oynayacak kalite de değil demek ki!

Hayırlısı bakalım yine de sabırlı olmakta fayda var. Lig başlayınca da eksikler tamamlanabilir ama bazen lige iyi başlayan, işi baştan sıkı tutan takımlar otoriteleri bile yanıltıp şampiyon olabiliyor. Süper Lig’den takım gelmemesi olası rakip sayımızı azalttı bunu biliyoruz ama bu durum bizi gevşetmemeli ve işi başlangıçtan sıkı tutmalıyız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER