Erol AYDIN Zirvedekilerin Zırvalarla İşi Olmaz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Zirvedekilerin Zırvalarla İşi Olmaz
Erol AYDIN

Zirvedekilerin Zırvalarla İşi Olmaz

Her şeyin zirvesi mutlak anlamda erişilmesi gereken ideal olduğu için herkes gözünü oraya dikmiştir. Hedef zirve olmakla birlikte oraya her zaman ulaşmak mümkün olmayabilir. Fakat her şeye rağmen o yolda olmak hedeften şaşmamak adına kaçınılmazdır.

Zirvede olmak, başarı kriteri olmakla birlikte oraya nasıl ulaşıldığınız da önemlidir. Kimisi sürünerek, kimisi uçarak ulaştığı için zirvede olmanın anlamı da farklılık arz etmektedir. Bu anlamda zirvede her gördüğünüz kişinin oraya hak ederek çıktığı söylemek doğru değildir.

Zirvede olanların dünyaya bakış açıları ve geleceği görmeleri çok daha farklı olacağı için boş işlerle kaybedecek zaman ve vakitleri yoktur. Onları diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise vizyon sahibi olmalarıdır. Bu bakış açısı ferasetle birleştiği zaman her daim zamanın önünde olacaklardır. Öngörüde bulunma, geleceği bugünden görme konusunda ki üstün vasıfları, bulundukları yerin hak edilmiş olacağını da göstermektedir.

Bu tür şahsiyetler her topluma lazım olmakla birlikte sayıları oldukça azdır. Hatta bir topluma yüzyılda bir geldikleri konusunda kanaatler yaygındır. Bu önemli değer ve kaynağın kıymeti bilinmediğinde de o toplum için kaçırılmış önemli bir fırsat olmaktadır.

Zirvedekileri bekleyen tehlikelerin en önemlisi ise, tek başına oldukları için herkesin gözü onların üzerindedir. Yanlış ve hataya düşmelerini bekleyen halk yığınları adeta açığını yakalamak için gözlerini kırpmadan zirveyi gözetlediklerini unutmamak gerekir. Onların da birer beşer olduklarını hesaba katarak en küçük açıklarını yakaladıklarında linç etmekten geri durmayacaklardır.

 Her şeye rağmen zirvedekiler hak bildikleri yolda tek başına da olsa yürüme azmi ve kararlığında olduklarından hedeften şaşmaları söz konusu değildir. Zaman zaman en yakın bildiklerinden bile darbe yemiş olmaları vakayı-ı adiye ’den sayıldığı için bu tür durumlar için şerbetli oldukları da yine onlara ait karakteristik özelliklerdendir. Zirvedekilerinin kafaları farklı çalıştığı için onları anlayacak ve uyum sağlayacak ekibi oluşmakta başarı için önemli kıstaslardan birisi olmaktadır. Sağlam bir ekibiniz olmaz ise tek başınıza hedefe ulaşmanız imkânsıza yakın zorlaşacağı için bu çok önemli unsuru göz ardı etmemek gerekir.

Sonuç olarak; basit insanlar kişilerle uğraşarak her fırsatta zırva işlere imza atarak ömürlerini heba ederler. Zirvedekiler ise, aynı zamanda lider oldukları için insanlarla değil, meselelerle uğraşarak zırva işlere ayıracak zamanları yoktur. Aralarında bu fark aynı zamanda bulundukları konum ve pozisyonun da karşılığı olduğu için aslında ortada sürpriz yoktur. Olması gereken olmuştur.

Esenlik dileklerimle,

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER