Advert
Oktay ZERRİN Çocuklarla Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Bisiklet Tehlikesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuklarla Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Bisiklet Tehlikesi!
Oktay ZERRİN

Çocuklarla Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Bisiklet Tehlikesi!

Evet; bu Korona vatandaşlarımıza musallat oldu olalı; zamanında açılması gereken okullar maalesef açılamadı zirâ, tüm dünyada bu Kovid-19 virüs salgnı; binlerce can aldı ve almaya da devam ediyor !

Bu arada; sadece büyükleri değil, bu korona maalesef küçük ve okul çağındaki çocukları da olumsuz etkiliyor hatta bu salgından hayatlarını kaybeden çocuklar da var.

Bu kadar bizlere yakın ve  ölümcül bir salgın varken; maalesef bir o kadar da vatandaşlarımızda ne maskeye ne mesafeye ve ne de hijyene uyuluyor. Çoğu insan, sanki virüs gitmiş, bitmiş de eski günleri yâdedelim gibi bir düşünce içersinde !

Elbette ki; çok yanlış davranış bunlar. Önlem almadan; kurallara uymadan bu salgını yenebileceğini sananlar, büyük bir yanılgı içersindedirler. Bunun bedelini sonra çok fena öderiz ama o zamanda iş işten geçmiş olur !

Bir diğer konu ise; yazımın başlangıcında, giriş kısmında da sözünü ettiğim; çocuklarımız, okulları ve uzaktan ve yüz-yüze eğitim ! Okullar devamlı pandemi nedeniyle tehir ediliyorki bu çok doğru bir karar bence zirâ; tehlike küçük- büyük demeden kapıda bizi bekliyor.

Benim asıl demek istediğim bir başka konu ise; çocukların daha doğrusu okul çağındaki, her yaştaki çocukların bisiklet sevdası ! Bu sevda; maalesef virüs kadar tehlikeli bir durum !

Şimdi evlerin ve araçların, cadde ve sokakların ve özellikle araçların trafikte yoğun olduğu yerlerde, maalesef yüzlerce okul çocuğunu bir de bisiklet kazası ihtimali bekliyor ki, Allah cümlesin her türlü kaza ve belalardani korusun inşallah !

Biz velilere, büyüklere, ailelere düşen görev ise; herhangi üzücü bir trafik kazasına uğramamak için, mutlaka evden dışarıya bisikletiyle çıkan çocuklara çok dikkat etmek gerekir.

Zirâ; sadece evinin önünde kısa  mesafede bisiklet sürmekle yetinmeyen bazı çocuklar; anayollara, trafiğin yoğun olduğu yerlere çıkıyorlar. Her ne kadar evlerinin önünde bisiklet sürseler de az da olsa ana yollara inmeye hevesli çocuklar; Allah göstermesin yaralanmave  hatta  ölümle sonuçlanma gibi üzücü bir durumua sebebiyet verebilirler.

O nedenle; yazımın başlığını da dikkat çekmek için: " ÇOCUKLARLA UZAKTAN EĞİTİM, YÜZ YÜZE BİSİKLET TEHLİKESİ !" şeklinde yazdım fakat inşallah hiçbir tehlike olmaz diyeceğim de maalesef oluyor !

Çocuklarımızı keşke Bafra Sedde Yolu' ndaki Sedde Parkı, bisiklet parkuruna getirbilsek ama o da şehirden biraz uzak bir alanda olduğu için; ancak oraya aracı olan aileler veya o muhite yakın ikâmet edenler gidebiliyor genelde !

Allah tüm çocuklarımızı, gençlerimizi bisiklet kazalarından muhafaza  eylesin diyerek; saygılar sunuyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert