Başyazı Suat Kılıç’a Sorular!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Suat Kılıç’a Sorular!
Başyazı

Suat Kılıç’a Sorular!

Cumhurbaşkanı’yla çektirmiş olduğu bir kare fotoğraf ile Samsun siyasetine çok hızlı bir şekilde yine, yeni, yeniden girmeye çalışan Samsun Milletvekili ve Genlik Spor eski Bakanı Suat Kılıç, 2016 yılı Şubat ayında yazmış olduğumuz ‘Suat Kılıç Bir Rüzgar Bekliyor’ başlıklı yazımızda temas ettiğimiz rüzgarı bulmuş gibi görünüyor.

Kendisine yardımcı olmak, Reis ile çektirdiği fotoğraf ile ele geçirmiş olduğu rüzgarı daha da güçlendirmek, geçmiş şaibelerinden kurtulmasına vesile olmak, yeniden siyasi bir timsal olmasını hızlandırmak için birkaç soru sormak isteriz.

Kılıç bunu da bir imkân olarak telakki eder mi bilemiyoruz. Cevap verip vermemek elbette kendi inisiyatifidir.

Bekliyor olacağız.

Sorularımız;

Hâlen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Bülent Arınç’ın şuan ki görevi sizin yeniden siyasete girme gayretleriniz için önemli bir fırsat mıdır?

Bakanlıktan ayrıldıktan sonra gazetecilerin ne yapacaksınız sorusuna, ya avukatlık, ya gazetecilik veyahut da müteahhitlik yapabileceğinizi söylemiştiniz ne oldu o iş, hangisini yaptınız?

Bir keresinde FETÖ elebaşısından okuduğunuz şiirin şairini sorduğunuz gençlerden Necip Fazıl ismini duyunca küplere binmiş, onlara ‘şiirin üstadını’ tanımadıkları için fırça atmıştınız. Sizde FETÖ elebaşısının Necip Fazıl’dan daha iyi şiir yazabileceği kanaati nasıl oluşmuştu?

Sonra da yani 15 Temmuz’dan sonra da Necip Fazıl’ın Çile isimli kitabıyla poz vererek sosyal medyada yayınlamıştınız. Bu bir pişmanlık resmi miydi?

Heyecandan size  “müdürüm” diye hitap eden öğretmene, “Sen buranın müdürü müsün?” diye sormuş, “Hayır” cevabını alınca “Bakanla müdürü karıştırırsan biraz zor olursun” diye azarlamıştınız. Bundan hiç pişman oldunuz mu?

15 Temmuz darbe teşebbüsünün hemen akabinde İstanbul'da bir siz ve birkaç eski bakan hakkında FETÖ'cü oldukları suçlamalarıyla suç duyurusunda bulunmuştu. O suç duyurusunun akıbeti ne oldu?

Hakkınızdaki FETÖ’cü iddialarına neden hiç cevap vermiyorsunuz. Verilecek cevabınız mı yok, yoksa gerek mi görmüyorsunuz?

Meclis Araştırma Komisyonuna ifade verdiniz mi, bütün bildiklerinizi anlattınız mı?

Son olarak 2013 yılında Ajans Pres Samsun Temsilcisi Recep Yazgan’ı Ajans Pres sahibi Mehmet Ali Özkan’ı arayarak bakanlığınızın Ajans Pres aboneliğini koz olarak kullanarak ‘Ya o, ya ben’ diyerek ekmeğiyle oynadınız mı?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER