Advert
Oktay ZERRİN Bu Samsunsor Ayakta Alkışlanır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu Samsunsor Ayakta Alkışlanır!
Oktay ZERRİN

Bu Samsunsor Ayakta Alkışlanır!

Evet, belki maçın ilk yarısında; iyi oynamadık veya oynayamadık, kabul fakat oyun açıldıkça; eindeki kısıtlı kadroya rağmen, aslanlar gibi mücadele eden bir Yılport Samsnspor' u  da kimse görmemezlikten de gelemez, gelmemeli de !

Niçin derseniz; ben de derim ki, arkadaş; hafta içinde 7 futbolcu korona olmuş, testler pozitif çıkmış. Bu güç durum; maça değişik bir kadroyla çıkılacağının zaten sinyali ve gerçeğiydi ! Buna  rağmen ilk yarı pek de öyle Samsunspor' un ezici bir futboluna şahit olmadık !

Ancak 2. yarıda özellikle Kublay' ın oyuns girmesiyle ve diğer futbolcuların da sahne almasıyla; Yılport Samsunspor yavaş yavaş oyuna ağırlığını koymaya başladı ve Kubilay rakibini çalımlayıp, usta ve nefis vuruşuyla, takımının tek ve güzel golünü kaydetti.

Yabancı oyucularımız bu maça tam adapte olamadılar ancak ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Tüm futbolcular, ligdeki yerlerinin bilincindeydiler ve aldıkları bu ağır sorumlulukları da en iyi biçimde yerine getirmeye çalıştılar. Guido, Tomane ve diğrleri de gayretliydiler.

Eğer bu maç berabere bitmediyse; galip gelmişsek kalecimiz Nurullah ve mutlak Akhsarspor golünü kale önünde kurtaran Keremcan' ın büyük etkisi vardır. Tabi diğer isimlerini zikretmediğim futbolcularımız da  takımlarına sahip çıkıp, galibiyete pay sahibi oldular.

Ligde 4 . hafta maçları başlamadan önce; elimde kağıt kalempuan listesini inceliyor, oynan ve  oynanacak maçları not alıp hangi maçın galibiye, hangisinin beraberlik ve hangi maçın da mağlubiyetle  btmesi gerektiğini yazıp çiziyor, notlar alıyor, Samsunspor'un sıralamadki yerini kontrol ve takip ediyordum.

İşt 7 puanlı Adanademirspor' un Adanasor ile golsüz beraberliğiyle; Samsunspor ve Adanademirspor 8 puana erişiyordu. Zirve yolundaki takımlardan hiçbiri 4 maçta 4 galibiyet ve 12 puana erişmedi ki bu; özellikle de 8 panlı Samsunspor ile 9 puanlı takımlar arasında  sadece 1 puanlık fark oluşmasına  yaradı.

18 Ekim' de İstanbulspor maçını da kazanırsak ve diğer takımlar da puan kaybederlerse Samsunspor bu duruma göre lidrliğe bie yükselebilir ki; bunu da yapabilecek bir potansiyele sahiptir.

Zirve yolunda; YılportSamsunspor' umuza  başarılar diliyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert