Advert
Oktay ZERRİN Ertuğrul Hocam "Var" Diyorsa Bir Şeyler Vardır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ertuğrul Hocam
Oktay ZERRİN

Ertuğrul Hocam "Var" Diyorsa Bir Şeyler Vardır!

Türkiye Süper Futbol Ligi' nde hayata geçirilen " VAR " uygulaması; her ne kadar iyi niyetli bir sistem olarak kabul edilse de, çoğu takımların ve takım hocalarının güven ve beklentilerini tam manada  karşılıyamıyor gibi bir düşünce mevcut !

Yenen de yenilen takımlar da her maçtan sobra " VAR " kararlarını, uygulamasını beğenmeyip; bu uygulamadan doğan bazı hatalı kararların tatmin edici ve geçekçi olmadığı yönünde görüş bildiriyorlar.

Aslında; tamanlamıyla ve adil ugulanırsa faydalı bi sistem olduğu mâlum ama gel gör ki; çoğu takımlar ve hocalar dertli. Anlaşılan odur ki; bize 4 hakem de yetmiyor ! Bu gidişle 5 hakemi de görürek şaşmamak gerek ancak; bence az olsun öz olsun, doğru karar olsun, nitelikli olsun daha iyi.

Bir de geçenlerde; Türkiye PTT 1. Ligi' nin yeni takımlarından biri olan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul SAĞLAM hocamız; Süper Lig' de uygulanan VAR Uygulamasının, 1. Lig' de de  uygulanması gerektiğini söyledi.

Bence de çok mantıklı ve doğru bir görüş bu. Zirâ; çok sayıda  takım, bu ligden Süper Lig' e yükselbilmek amacıyla, ekonomik olarak büyük paralar harcadı. Haliyle; 1. Lig' de de Süper ig gibi, şampiyonluk mücadeesi vermeye çalışan takımlar var.

1. Lig' de Yılport Samsunspor' un yanıaıra; Adanademirspr, İstanbulspor, Tuzlaspor, Altay, Altınordu ve Giresunspor gibi birçok takım, şampiyonluk için amansız bir yarışa girmiş durumda.

Hal böyle olunca; büyük paralar harcayıp, kadrolarını güçlendiren bu takımlar; oynanan ve  oynanacak olan lig maçlarında; hakemlerin gözden ve dikkatlernden kaçırdıkları bazı pozisyon ve karara şahit oluyoruz !

Her ne kadar iyi niyetli hakemlerimiz olsa da maalesef, bazen yanlış karalara da imza atılabiliyor veya atılan goler, ofsayt ve penaltı gibi hassas  konularda bazı açıklar olabiliyor !

İşte; bu ve bunu gibi birçok konuda, hatalı kararlar olbiliyor. Bu hataların en aza  indirilmesi için; Ertuğrul Sağlam hocamızın, 1.ig' de de Süper Lig gibi " VAR " sisteminin uygulanmasını istemesini normal ve doğru buluyoruz !

Yoksa; bu ligde olsun; diğer liglerde olsun; verilecek yanlış kararlar, takımların canını acıtabilir. Çoğu takım; 1. Lig' e şampiyon olup bir üst lig olan Süper Lig' eya  ilk 2 ya da ilk 6 takı arasında, doğrudan veya Play- off ile Süper Lig özlemine sahip olma düşüncesinde !

Biz de Ertuğrul Sağlam hocamızın bu " VAR " isteğinin var olması temennisiyle; tüm takımlara başarılar dileriz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert